Dobieranie sterowników – jak to zrobić?

W niektórych sytuacjach konieczne okazuje się zainstalowanie sterowników. Prawidłowe działanie komputera nie jest możliwe, jeśli poszczególne podzespoły nie posiadają specjalistycznego oprogramowania. Skąd możemy pobrać sterowniki? Skąd będziemy wiedzieć, jakie sterowniki należy zainstalować? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Skąd pobierać sterowniki?

mother-enjoying-working-from-homeKiedy dochodzi do sytuacji, w których konieczne okaże się instalowanie sterowników, w większości przypadków konieczne okaże się ich pobranie. Zanim jednak się na to zdecydujemy, warto zajrzeć do pudełka, w którym znajdował się laptop po zakupie. Istnieje prawdopodobieństwo, że dostrzeżemy tam płytkę i to właśnie na niej mogą być niezbędne sterowniki. Jeśli nie, to sprawdźmy jaki dokładnie model laptopa posiadamy. Następnie powinniśmy odwiedzić stronę producenta i znaleźć zakładkę sterowniki. Powinniśmy tam znaleźć niezbędne oprogramowanie. Alternatywnie odwiedzić możemy stronę producenta danego podzespołu i to tam znaleźć to, czego szukamy. Warto wiedzieć, że istnieją również specjalne programy, które automatycznie wyszukują sterowniki i je instalują.

Skąd wiedzieć, jakie sterowniki powinniśmy zainstalować?

Przykładowo jeśli jesteśmy posiadaczami modelu Lenovo ThinkBook 14 G2 (więcej pod tym linkiem: https://www.kuzniewski.pl/k4967,laptopy-lenovo-ibm-thinkbook-thinkbook-14-g2.html), musimy dowiedzieć się, jakie dokładnie podzespoły znajdziemy wewnątrz obudowy. Przykładowo wcześniej przytoczony model posiada procesor AMD Ryzen 5 45000U, kartę graficzną AMD Radeon Vega 6, kartę dźwiękową, kartę sieciową i chipset- to właśnie do tych części konieczne jest instalowanie sterowników. Dzięki nim poszczególne podzespoły będą działać prawidłowo, a laptop będzie w pełni funkcjonalny, a przecież na tym zależy nam w sposób szczególny.

Technologia zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com