Lenovo Z51-70 – wygląda nieźle, ale czy jest dobry?

15-calowy biurowy notebook Lenovo Z51-70 wygląda trochę zbyt elegancko jak na swoją kategorię cenową. Jego plastikowo-aluminiowa obudowa zdaje się bardziej pasować do laptopa klasyfikowanego na granicy klasy biznesowej. Chociażby to sprawia, że warto przyjrzeć się temu modelowi bliżej.

Standardowe rozwiązania

fot. lenovo.com

fot. lenovo.com

Lenovo Z51-70 to duży laptop ważący 2,3 kg. Jest przeznaczony do zastosowań biurowych i trudno od niego wymagać mobilności. Ma natomiast dość miejsca na rzadziej już używane, choć wciąż niekiedy przydatne rozwiązania, takie jak: napęd optyczny, dodatkowa karta graficzna AMD, czy port VGA. Jego serce stanowią klasyczne już podzespoły. Procesor Intel Core i5 piątej generacji, wraz z 8 lub 16 GB RAM i wspomnianą kartą Radeon R9 M375 dają mu całkiem rozsądną wydajność. Można też nieco obniżyć konfigurację i wraz z nią cenę notebooka. Zgodnie z obowiązującym standardem Lenovo Z51-70 wyposażono w matrycę o rozdzielczości Full HD. Jest to dość dobry wyświetlacz, lecz należący do typu TN, czyli mający wąskie kąty widzenia i nie najlepsze odwzorowanie kolorów. Nie powinno to jednak przeszkadzać, ani w standardowej pracy, ani podczas wykorzystania laptopa do celów rozrywkowych.

Nie zawsze trafione rozwiązania

Napęd optyczny i wylot powietrza umieszczone są w tylnej części obudowy, co zmusiło projektantów do upchnięcia wszystkich złączy dość blisko siebie, w przedniej części boków obudowy. Okazjonalnie może to przeszkadzać. Nierewelacyjna jest też klawiatura Lenovo Z51-70, która mimo, że ma ergonomiczny układ klawiszy i podświetlenie, to ugina się na środku i przez to nie zawsze daje dobrą odpowiedź przy pisaniu bezwzrokowym.

Komu przyda się Lenovo Z51-70?

Zaletami są tu wygląd i wydajność, wadami zaś niezbyt wysoki komfort pracy. Lenovo Z51-70 jest niezłym wyborem dla studenta, który używa go zarówno do gier, oglądania filmów jak i pisania (http://lab-kuzniewski.pl/lenovo-yoga-i-ideapad-z-laptopy-multimedialne/). Lenovo ma kilka bardziej udanych modeli, ale ten nie jest zły, zwłaszcza że cena podstawowej konfiguracji jest raczej niska.