Coraz bardziej niezwykłe laptopy Lenovo

Lenovo zdobyło bardzo silną pozycję na rynku notebooków oferując przede wszystkim rozwiązania standardowe. Biurowe laptopy tej marki były po prostu tanie, a biznesowe ThinkPady wyglądały klasycznie i dawały duży komfort obsługi. Od początku pojawiały się jednak modele nietypowe, przeznaczone dla wąskich nisz odbiorców. Teraz jest ich coraz więcej i cena wcale niekoniecznie jest podstawowym argumentem by je kupić.

Laptopy Lenovo ThinkPad X1

Lenovo zdobyło bardzo silną pozycję na rynku notebooków oferując przede wszystkim rozwiązania standardowe

fot. kuzniewski.pl

Trzy mocno różniące się od siebie modele należą do jednej serii i każdy z nich na swój sposób robi duże wrażenie. ThinkPad X1 Yoga jest bardzo lekkim, ale bynajmniej nie słabym laptopem konwertowalnym. W smukłej obudowie o wadze poniżej 1,35 kg mieści między innymi 16 GB RAM, procesor Intel Core i5/i7 i rewelacyjną matrycę OLED o rozdzielczości 2560 x 1440. W dodatku ekran można otworzyć nawet o 360º tworząc z laptopa praktyczny 13 calowy tablet.

Podobnie wyposażony Lenovo ThinkPad X1 Carbon 4 nie jest może konwertowalny, ale za to należy do najlżejszych (poniżej 1,25 kg) laptopów 13-calowych na rynku. Najbardziej zadziwiające jest jednak trzecie urządzenie z serii. Lenovo ThinkPad X1 Tablet może być tabletem, laptopem, projektorem, skanerem 3D. Wszystko zależy od wybranych modułów. Jakby tego było mało, po dołączeniu klawiatury waży w dalszym ciągu mniej niż jakikolwiek laptop o podobnej mocy (potencjalne Intel Core i7 i 16 GB RAM w standardzie DDR3).

W tym wypadku laptopy Lenovo zupełnie nie wpisują się w stereotyp. Są bardzo nowatorskie, spektakularnej i niestety również bardzo drogie.

Laptopy Lenovo Y900

Kolejny drogi model, w dodatku większy niż wszystkie poprzednie razem wzięte. A mimo to na pewno warty uwagi, zwłaszcza dla wymagających graczy. Ten 17 calowy laptop stanowi połączenie sprzętu gamingowego i mobilnej stacji roboczej, zbliżając się tym samym do takich maszyn jak MSI GT 72 Dominator czy Acer Predator. Jest pierwszym laptopem Lenovo przygotowanym do współpracy z kartą nVidia GeForce GTX 980 (karta dla komputerów stacjonarnych, mocniejsza od GeForce 980m). W dodatku można go kupić w wersji z procesorem Intel Core K i nawet 64 GB RAM. Lenovo zaczęło być dzięki temu modelowi widoczne wśród najlepszych laptopów gamingowych i z pewnością na samej obecności nie poprzestanie.

 Levovo ThinkPad P40 Yoga

Do jakiej kategorii właściwie go zakwalifikować? Ma profesjonalną kartę graficzną jak w mobilnych stacjach roboczych, jakość wykonania niczym biznesowy ThinkPad T, jest jednocześnie konwertowalny do tabletu graficznego i mieści się rozmiarem w kategorii ultrabook. Ten wyjątkowo oryginalny notebook potrafi wszystkiego po trochu i może być rewelacyjnym wsparciem dla elastycznych użytkowników.

Lenovo tworzy coraz ciekawsze modele laptopów, odchodząc jednocześnie nieco od wcześniejszych standardów marki. Warto przyjrzeć się ofercie giganta nawet jeśli zamierza się kupić notebooka innej marki.