Domowa praca zdalna – z tym laptopem to możliwe?

Od czasów pogorszenia sytuacji epidemiologicznej w całym kraju wiele firm przeszło na tryb zdalny. Ta duża zmiana wymusiła na wielu osobach zmianę sprzętu komputerowego. Nowi pracownicy zamiast tradycyjnych komputerów otrzymali laptopy. Niektórzy nadal się zastanawiają nad ich wymianą. W tym okresie czasu laptopy uniwersalne stały się niezwykle modne. Co to za tym laptopów? Na przykładzie Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 pokażemy odsłonimy tajemnice uniwersalnych laptopów (https://www.kuzniewski.pl/k4755,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-e-thinkpad-e15-gen-2.html). 

Pamięć RAM

flat-lay-top-view-monochrome-composition-with-laptop-cup-of-coffee-and-sunglassesJest to rodzaj napędu aplikacji. Ta siła napędowa pozwala na szybkość działania aplikacji, a także oprogramowania biznesowego. Bez napędu RAM obsługa komputera wiązałaby się z obciążeniami dysku twardego. Z pewnością pracownicy nie chcieliby odczuć tego dyskomfortu podczas pracy. Zmniejszona pojemność laptopa wpływa na mniejsze przechowywanie plików. W przypadku Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 możemy liczyć na standardowy napęd RAM. Jest on wyrażony w 8 GB. W razie konieczności istnieje możliwość powiększenia laptopa o dodatkowe 8 GB. 

Dysk twardy

Nieco zdradziliśmy informacji na temat pamięci do przechowywania plików. W tym przypadku możemy stworzyć pokaźną fabrykę plików. Można powiedzieć, że na laptopie Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 pomieścimy dorobek pracownika z kilku ostatnich lat. Na przykładzie 256 GB pamięci mamy szanse na tworzenie dużej masy plików od tekstowych po materiały graficzne. W laptopie postarano się o lepszy typ dysku. Zamiast powolnego HDD Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 został wzmocniono o typ SDD. Jest on szybszy oraz bardziej wytrzymały od jego starszego poprzednika.

Bateria

W modelu uniwersalnym nie zabrakło dobrej baterii. Dzięki niej na wypadek awarii lub pilnego wyjazdu możesz obsługiwać laptop do 11 godzin. Dzięki baterii nie musisz przerywać pracy podczas awarii sieci eklektycznej w swoim domu. Bateria nie boi się wyzwań w postaci 11 godzin w pociągu bez gniazdka.

Ekran

Matryca dużo nam powie o wielkości urządzenia. Ekran o przekątnej 15 cala zapewnia komfort podczas pracy.