Idealny laptop do biura?

Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 (https://www.kuzniewski.pl/k5465,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-e-thinkpad-e15-gen-4.html) to laptop, który w zupełności wystarczy przeciętnemu, a nawet zaawansowanemu użytkownikowi. Jego w miarę rozsądna cena, dobra specyfikacja a także stylowy design to cechy zdecydowanie na plus. Czy ma on jednak wady?

Specyfikacja

Laptop ten daje duże możliwości personalizacji, co umożliwi Tobie wybranie odpowiedniego modelu.

freelancer-young-woman-working-in-home-office-with-laptop-computer-and-cat-remote-online-working-1024x683

Najczęściej spotykanymi procesorami na Polskim rynku w tym modelu są:

 • Intel i3 -1215U, i5 -1235U  ze zintegrowaną grafiką Intel Iris Xe Graphics oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce MX550 2GB.
 • Ryzen R3 5425U, R5 5625U tylko ze zintegrowanym układem graficznym Radeon Graphics

Pamięć RAM w tym modelu mieści się w przedziale 8 – 40GB, co zagwarantuje Tobie szybkie i efektywne działanie na bardzo wielu płaszczyznach. Dyski to M.2 PCIe/NVMe w pojemności 256 – 2000GB. Jest to duża ilość przestrzeni, która pozwoli Ci na przetrzymywanie bardzo dużej ilości plików.

W czym się sprawdzi?

Jest to laptop do pracy biurowej; zaawansowani użytkownicy Exela i innych programów kalkulacyjnych będą z niego zadowoleni. Posiada on głośniki stereo Harman oraz 2 mikrofony z funkcją redukcji szumów, a także wbudowaną kamerę 2.0 Mpix, więc sprawdzi się też w rozmowach online.

ThinkPad posiada 15.6 calową matową matrycę LED IPS FHD, o jasności (po zmierzeniu) 342 nitów i pokryciu 52% sRGB, lub LED TN, która raczej jest odradzana. Nie jest to topowa jakość, ale poradzi sobie w takich zadaniach jak: prosta obróbka zdjęć, czy montaż filmów. W szczególności jest to laptop dla programistów, ze względu na swoją specyfikację, która jest wystarczająca do udźwignięcia potrzebnych programów i operacji.

Możliwość pracy gdzie chcesz

Niska waga na poziomie 1,7kg i grubość (po zamknięciu) 1,9cm ułatwi Ci wzięcie go pod rękę i korzystanie gdzie tylko chcesz.

Czas pracy baterii podczas:

 • przeglądania Internetu – 11h 15min
 • odtwarzania video – 7h 25min.

Laptop ten jest odporny na zalania, więc przypadkowe rozlanie napoju nie będzie już takie straszne, choć trzeba pamiętać, że laptopa trzeba wtedy odpowiednio wysuszyć. Klawiatura jest podświetlana i przyjemna w pisaniu.

Bezpieczeństwo

Lenovo posiada czytnik linii papilarnych, który jest jednym z najlepszych możliwych rodzajów zabezpieczenia plików. Dla dbających o swoją prywatność przewidziano także wbudowanie przesłony kamery internetowej. Zamontowany w nim system operacyjny to najnowszy Windows 11.

Podsumowanie, czyli plusy i minusy

Plusy:

 • bezpieczeństwo
 • niska waga
 • szybki i niezawodny
 • idealny do pracy w biurze
 • długo trzyma na baterii.

Minusy:

 • nie najlepsza jakość matrycy
 • bardzo przeciętna jakość wykonania.