Kultowa seria laptopów biznesowych

Laptopy biznesowe w swojej ofercie ma praktycznie każdy producent komputerów. Jednak Lenovo jako jedna z nielicznych marek posiada tak rozpoznawalną serię laptopów biznesowych. ThinkPad bo o tej serii mowa zdobyła ogromną popularność już jakiś czas temu. Została doceniona przede wszystkim za dobrą jakość wykonania oraz najwyższe parametry pozwalające na konkurowanie nawet z najdroższymi wersjami Macbooka Pro.

Najnowsza generacja to prawdziwy przełom w wykonaniu

Laptopy biznesowe w swojej ofercie ma praktycznie każdy producent komputerów

fot. lenovo.com

O ile poprzednie generacje laptopów Lenovo ThinkPad wykonane były z aluminium bądź wysokiej jakości plastików to najnowsze generacje wykonane są z włókna węglowego. Takie rozwiązanie powoduje, że są to najbardziej solidne laptopy dostępne obecnie na rynku. Są one również tymi, które najbardziej wyróżniają się ze względu na zastosowany materiał. Włókno węglowe przyczynia się również do obniżenia wagi sprzętu i zwiększenia jego mobilności.

Najwyższa wydajność i szybkie ładowanie

Oprócz jakości wykonania za komputerem przemawiają również jego parametry. Topowe modele posiadają najmocniejsze procesory Intel Core i7, dyski SSD oraz nawet do 16 GB pamięci RAM. Wszystko to sprawia, że doskonale radzą sobie one w programach graficznych, do obróbki wideo czy podczas standardowego użytkowania.

To jednak nie wszystko na czym skupiła się marka Lenovo. Wprowadziła ona do swoich komputerów również bardzo interesujący system ładowania. Pozwala on na naładowanie baterii do poziomu 75% w dosłownie kilkanaście minut. Dzięki temu wystarczy jedynie chwila na ponowne przywrócenie komputera do działanie po jego rozładowaniu się.