Laptopy Lenovo ThinkPad – czy tylko dla biznesu?

Notebook biznesowy ma zazwyczaj to do siebie, że jest doskonale wykonany, drogi i oczywiście podnosi prestiż posiadacza. ThinkPady należą do najbardziej pożądanych laptopów i niektórzy kupują je nawet nie mając zamiaru korzystać z pełni ich możliwości (więcej tutaj). Te są dość spore i pewnym modelom warto się przyjrzeć nawet jeśli opinia innych w ogóle nas nie obchodzi.

Lenovo ThinkPad T460p

Notebook biznesowy ma zazwyczaj to do siebie, że jest doskonale wykonany, drogi i oczywiście podnosi prestiż posiadacza

fot. kuzniewski.pl

14 calowy notebook należy do tej samej serii co znacznie lżejszy T460s i jest równie doskonale wykonany. Nie jest jednak leciutkim ultrabookiem, a bardzo mocnym narzędziem do pracy. Z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7-HQ, dedykowaną kartą graficzną nVidia GeForce 960m i 16 lub 32 GB RAM jest jednym z najwydajniejszych laptopów nie zaliczonych do kategorii mobilnych stacji roboczych. Na pewno jest mocniejszy od Lenovo ThinkPad W550s.

Lenovo ThinkPad E560

Ten notebook jest naprawdę nie drogi (4000 zł) i aż dziw, że nosi logo ThinkPad. Na pewno nie jest tak dobrze wykonany jak droższe ThinkPady, ale ma bardzo przyjazny przelicznik ceny do tego co za nią dostaniemy. Płacąc poniżej 5000 zł możemy mieć go z procesorem Intel Core i7-6500U, kartą graficzną Radeon, matrycą Full HD i 16 GB RAM. Z pewnością warto wybrać go mając ograniczony budżet, nawet jeśli logo ThinkPad jest nam do niczego niepotrzebne.

ThinkPad 13

Ultrabook, całkiem lekki, choć na pewno nie tak doskonały jak ThinkPad X1 Carbon 4. Świetnie trafia w potrzeby średnio zarabiających użytkowników dzięki połączeniu rozsądnej wydajności (Intel Core i5, 8 lub 16 GB RAM), mobilności (1,4 kg, 8-9 godzin na baterii) oraz umiarkowanej ceny. Ma też całkiem wygodną jak na 13 calowy model klawiaturę.

Choć są to bardzo różne modele, żadnemu z nich nie można zarzucić, że płaci się w nim głównie za prestiż.