Laptopy Lenovo – nie tylko ThinkPady

Z pośród laptopów Lenovo najbardziej rozpoznawalne są biznesowe modele sprzedawane pod marką ThinkPad. Faktycznie należy do niej kilka elitarnych, ale jednocześnie bardzo drogich laptopów takich jak Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Lenovo ThinkPad T450s czy ThinkPad Yoga 3 Pro. Oprócz nich Lenovo produkuje też znacznie tańsze modele, niekiedy bardzo dobrej jakości w stosunku do ceny.

Laptopy biurowe Lenovo

Lenovo ma laptopy dla każdego i na każdą kieszeń

fot. lenovo.com

Są mniej prestiżowe od biznesowych i nie muszą mieć aluminiowej obudowy, ale wymaga się od nich sporej wydajności CPU i komfortu pracy. W ofercie Lenovo oznaczane są literami E i B, przy czym ta pierwsza seria to niemalże laptopy biznesowe o bardzo zbliżonej jakości do ThinkPadów Edge. Są wśród nich lekkie, 13 calowe modele odpowiadające np. HP Probookwi 430 G2, jak również kilka laptopów z matrycami Full HD o przyzwoitych parametrach. Różnica cenowa między ThinkPadami, a serią B jest ogromna, a mimo to biurowe laptopy Lenovo wyposażone są w dość mocne procesory.

Laptopy dla graczy od Lenovo

Seria laptopów Y nie jest bardzo dobrze znana, ustępując na rynku gamingowym Asusom, ale kiedy przyjrzeć się bliżej okazuje się, że są ich godną konkurencją. Znów istotny jest przelicznik ceny do jakości. Skonfigurowany z identycznymi podzespołami Lenovo będzie nieco tańszy niż MSI czy Asus, które z grami kojarzą się jakoś bardziej. Jeszcze tańsze, ale też nieco słabsze będą laptopy Lenovo Z.

Bardzo tanie modele

Lenovo ma laptopy dla każdego i na każdą kieszeń. Od serii G czy tym bardziej 100 nie możemy wymagać cudów, ale możemy kupić je zdecydowanie za grosze. Przydaje się to zwłaszcza w sytuacjach gdy laptop ma w zasadzie służyć do obsługi jednej aplikacji lub być wykorzystywany od święta.

Jak przystało na jednego z największych producentów laptopów na świecie, Lenovo ma bardzo szeroką ofertę. Poszukiwania warto więc zacząć od określenia minimalnych wymagań i maksymalnej ceny jaką jest się gotowym zapłacić. By nie zgubić się wśród kilkudziesięciu modeli, warto zasięgnąć rady dystrybutora lub sprzedawcy.