Lekki notebook doskonały w delegację i dla pracownika

Chińskie przedsiębiorstwo Lenovo na początku roku 2019 zaprezentowało swoje nowe urządzenia z serii Lenovo ThinkPad T. Jednym z nowych notebooków, które trafiły na sklepowe półki całego świata jest Lenovo ThinkPad T590. Na jego pokładzie znalazły się ultra szybkie komponenty, płyta główna obsługująca do 48 GB RAM, dysk NVMe, zintegrowana karta graficzna, natomiast w górnej części matryca 15,6 cala z możliwością rozszerzenia do IPS w rozdzielczości 4K. Przenośny komputer powstał z myślą o użytkowniku, który często podróżuje i pracuje spoza terenu swojego biura bez dostępu do zewnętrznego źródła zasilania.

Notebook rozpoznawany na całym świecie

Lenovo ThinkPad T590 to urządzenie z serii, która jest chętnie wybierana przez wszystkich klientów z całego świata

Obraz z psref.lenovo.com

Lenovo ThinkPad T590 to urządzenie z serii, która jest chętnie wybierana przez wszystkich klientów z całego świata. W całkowicie czarnej obudowie ważącej jedynie 1,75 kg, czeka na nas potężny zestaw podzespołów wspieranych przez funkcje polepszające naszą produktywność. T590 zapewnia dostęp do szybkiej łączności LTE-A, długą żywotność na baterii i dwa mikrofony tłumiące szum z otoczenia. Wbudowana kamerka 720P pozwala na transmisję wysokiej jakości obrazu wideo do współpracowników.

Wytrzymałość sprzętu została potwierdzona w testach wytrzymałościowych przeprowadzonych przez firmę Lenovo. T590 może być używany w upale, w chłodniejsze dni a nawet na mrozie. Całość naładujemy przy użyciu adaptera obsługującego technologię RapidCharge. Pojemna bateria o pojemności 57 Wh, zaledwie w przeciągu 90 minut naładuje się od 0 do 90%.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i związane z nim obawy, T590 jako laptop najwyższej klasy, posiada funkcję ThinkShutter, która pozwala na zasłonięcie kamerki i zapewnienie dyskrecji w obawie przed potencjalnym szpiegostwem. Aby zachować poufność danych, ich szyfrowanie odbywać będzie się przez TPM (trusted platform module).

Szerokie możliwości konfiguracyjne

Lenovo ThinkPad T590 to nie tylko szeroki zestaw bezpieczeństwa, dobra matryca, szybka łączność i mnogość nowoczesnych portów. To również szansa na wypróbowanie najnowszych procesorów 8-ej generacji ze stajni Intela, przechowywania danych na szybkich i bezpiecznych dyskach SSD oraz wyświetlania obrazu przy użyciu opcjonalnej karty  NVIDIA GeForce MX250 2 GB (https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-MX250-Graphics-Card.382341.0.html).