Lenovo ThinkPad E440 – laptop biznesowy w przystępnej cenie

Lenovo ThinkPad E440 to uniwersalny laptop dedykowany do użytku biurowego. Model ten jest dostępny w wielu różnych konfiguracjach, dzięki czemu można dobrać podzespoły, które rzeczywiście potrzebne będą nam do pracy. Notebook bardzo dobrze sprawdzi się do pracy z podstawowymi programami, ale wersja z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7 spełni również oczekiwania bardziej wymagających użytkowników.

Pierwsze wrażenie

Lenovo ThinkPad E440 to uniwersalny laptop dedykowany do użytku biurowego

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad E440 posiada matrycę o przekątnej 14,1 cala. Komputer waży około 2,13 kg, a wysokość obudowy ma 29 mm. Całość jest wykonana z dobrze spasowanych elementów, dzięki czemu konstrukcja jest stabilna i nie wykrzywia się przy lekkim nacisku. Wyróżnikiem modelu jest połączenie czarnej jednostki zasadniczej z kolorowymi pokrywami ekranu, które znane są przede wszystkim z serii laptopów komercyjnych (w liniach biznesowych króluje raczej klasyka, czyli połączenie czerni z szarościami).

Solidne podzespoły

Laptop Lenovo ThinkPad E440 jest bardzo uniwersalny. Do tradycyjnego zastosowania biurowego doskonale sprawdzą się ekonomiczne konfiguracje z procesorem Intel Core i3. Gdy zależy nam na wyższej wydajności, możemy wybrać droższy model z jednostkami Intel Core i5 o częstotliwości taktowania od 2,6 do 3,2 GHz. Producent przygotował również prawdziwą gratkę dla najbardziej wymagających użytkowników – Lenovo ThinkPad E440 z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7.

Podstawowe konfiguracje zostały wyposażone w grafikę Intel HD 4600. Możemy również wybrać wersję z kartą dedykowaną nVidia GeForce GT 740M. RAM ma pojemność do 16 GB.

Bateria wytrzymuje nawet do 6 godzin, dzięki czemu Lenovo ThinkPad E440 bez problemu możemy zabrać w służbowy wyjazd.

Matryca

Jakość obrazu w Lenovo ThinkPad E440 nie zachwyca. Notebook możemy wybrać z matrycą w podstawowej rozdzielczości HD lub HD+. Dostępny jest także ekran dotykowy.

Praktyczne dodatki

Mocną stroną laptopa jest bardzo wygodna klawiatura. Klawisze są wyraźnie rozdzielone i sprężyste, dzięki czemu nawet długie pisanie nie męczy użytkownika. Konstruktorzy zaprojektowali tutaj 3 porty USB, złącze VGA i HDMI, gniazdo do mini-stacji dokującej. Laptop posiada także napęd DVD.

Notebooki Lenovo ThinkPad serii E dostępne na: http://www.kuzniewski.pl/k485,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-e.html