Lenovo ThinkPad E440 – uniwersalny laptop dla małej firmy

Lenovo ThinkPad E440 to uniwersalny laptop z ekranem o przekątnej 14,1 cala, wyposażony w wiele praktycznych złącz oraz solidne podzespoły zapewniające wydajną pracę. Notebook zoptymalizowany został pod kątem Windows 8.

 

Wymiary i obudowa

Lenovo ThinkPad E440 to uniwersalny laptop z ekranem o przekątnej 14,1 cala, wyposażony w wiele praktycznych złącz oraz solidne podzespoły zapewniające wydajną pracę

fot. lenovo.com

Laptop waży 2,13 kg, jego obudowa ma szerokość 344 mm, głębokość 239 mm, wysokość 29 mm. Wnętrze komputera jest czarne. Pokrywa ekranu dostępna jest jednak w różnych kolorach, dzięki czemu ThinkPad E440 wyróżnia się na tle biznesowej klasyki. Zawiasy i inne elementy zostały dobrze spasowane, co sprawia, że konstrukcja jest trwała i solidna.

 

Porty i osprzęt

Lenovo ThinkPad E440 posiada 1 port USB 2.0 oraz 2 USB w szybkim standardzie 3.0. Użytkownicy znajdą tutaj także złącze HDMI i VGA oraz napęd optyczny DVD. Ciekawostką jest złącze OneLink – jest to złącze do mini-stacji dokującej (1 przewód pozwoli użytkownikowi zwiększyć liczbę potrzebnych portów bez plątaniny kabli).

Opcjonalnie, możemy wybrać konfigurację z czytnikiem linii papilarnych, który uchroni firmowe dane przed niepowołanymi użytkownikami.

Dużym plusem modelu ThinkPad E440 jest doskonała klawiatura, z której słynie seria ThinkPadów. Ma ona budowę wyspową, klawisze o długim, doskonale wyważonym skoku, nie ugina się podczas pisania. Klawiatura nie powinna rozczarować nawet osób, które bardzo dużo pracują z dokumentami tekstowymi. Touchpad jest precyzyjny. Urządzenie posiada również trackpoint, który jest nadal ceniony przez wielu użytkowników.

 

Wysoka kultura pracy

Wydajną pracę zapewniają starannie dobrane podzespoły. Producent przewidział duże możliwości konfiguracyjne, co pozwoli każdej firmie dobrać najbardziej ekonomiczny model, który będzie spełniał indywidualne potrzeby. Do pracy z podstawowym oprogramowaniem biurowym, idealnie sprawdzą się konfiguracje z procesorem Intel Core i3 lub Intel Core i5. Lenovo ThinkPad E440 dostępny jest jednak także z bardzo wydajną, 4-rdzeniową jednostką Intel Core i7. Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB.

Za wydajność graficzną odpowiada układ zintegrowany Intel HD 4600. Opcjonalnie, dostępne są jednak także dedykowane karty graficzne nVidia GeForce GT740M, które sprawdzą się do pracy z programami graficznymi oraz multimediami.

Dużym plusem laptopa jest akumulator – bateria wytrzymuje około 6 godzin bez ładowania (przy przeglądaniu stron internetowych).

 

Jakość obrazu

Lenovo ThinkPad E440 posiada ekran o przekątnej 14,1 cala. Dostępne są matryce w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (HD) oraz 1600 x 900 pikseli (HD+). Użytkownicy mogą wybrać także konfigurację z ekranem dotykowym, który sprawdzi się przede wszystkim do pracy w systemie Windows 8.