Lenovo ThinkPad L450 – laptop biznesowy z niskonapięciowym procesorem Broadwell

Lenovo ThinkPad L450 to laptop dedykowany do użytku biurowego. Konfiguracje z procesorem Intel Core i7 oraz kartą graficzną AMD sprawdzą się jednak także do wygodnej pracy z bardziej wymagającymi aplikacjami.

Elegancka obudowa

Lenovo ThinkPad L450 to laptop dedykowany do użytku biurowego

fot. lenovo.com

Obudowa Lenovo ThinkPad L450 (http://www.kuzniewski.pl/k1964,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l450.html) została wykonana z tworzywa ABS. Plastik jednak pozytywnie zaskakuje – elementy są dobrze spasowane, dzięki czemu jednostka zasadnicza jest naprawdę stabilna. Słabszym punktem jest pokrywa ekranu, która widocznie wykrzywia się przy nacisku oraz wystający akumulator, który już od dawna nie pojawia się w stylowych ultrabookach biznesowych.

Laptop ma wysokość 24 mm, szerokość 339 mm, głębokość 235 mm i waży do 2 kg. Całość nie jest więc smukła (przekątna ekranu wynosi 14,1 cala), ale prezentuje się dość dobrze. Konstrukcja nabiera elegancji, dzięki czarnym, matowym powierzchniom obudowy.

Wydajność podzespołów

ThinkPad L450 dostępny jest w wielu różnych konfiguracjach. Producent wykorzystał tutaj cenione przez użytkowników procesory Broadwell. Gdy zależy nam na podstawowej funkcjonalności, możemy wybrać ekonomiczną wersję z niskonapięciowym procesorem Intel Core i3. Do wydajniejszej pracy sprawdzi się konfiguracja z jednostką Intel Core i5. Możemy również kupić Lenovo ThinkPad L450 z procesorem Intel Core i7 o taktowaniu do 3,0 GHz.

Za wydajność graficzną odpowiada układ zintegrowany Intel HD 5500 lub karta dedykowana AMD Radeon R5 M240. Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB.

Matryca

Konstruktorzy wykorzystali tutaj 14,1-calową matrycę. Dostępna jest ona w rozdzielczości HD, HD+ oraz Full HD. Osoby, które cenią sobie najwyższą jakość obrazu, z pewnością ucieszy dostępność konfiguracji z wyświetlaczem typu IPS, który charakteryzuje się dobrą luminacją i szeroki kątami widzenia (matryca znakomicie sprawdzi się do pracy na wolnym powietrzu).

Praktyczne dodatki

Lenovo ThinkPad L450 posiada wejście VGA i DisplayPort oraz 3 porty USB w szybkim standardzie 3.0. Jak przystało na laptop biznesowy, nie zabrakło tutaj gniazda stacji dokującej oraz czytnika linii papilarnych.