Lenovo ThinkPad L490 – Idealny do codziennych zadań i obsługi aplikacji

Laptopy Lenovo ThinkPad to słynące ze swojej niskiej wagi, długiego czasu pracy na baterii, potężnych zabezpieczeń i wsparcia od samego producenta. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego Lenovo ThinkPad L490 (www.kuzniewski.pl), w którym nie zabrakło ekranu o wysokiej przekątnej ani solidnych energooszczędnych podzespołów pozwalających na pracę przez całe 12 godzin. Przenośne urządzenie działa w oparciu o preinstalowany system Windows 10 w wersji Pro 64 bit.

Co wyróżnia Lenovo ThinkPad L490 na tle konkurencji?

W Lenovo ThinkPad L490 postawiono na połączenie wydajności, z kompaktowymi rozmiarami i długim czasem pracy na baterii

Obraz z lenovo.com

Biznesowy notebook odznacza się zaskakującą funkcjonalnością, kompaktowymi rozmiarami i dostępem do szerokiej gamy funkcji bezpieczeństwa. Dużą zaletą jest wielofunkcyjna klawiatura z dodatkowym TrackPointem, osobnym czytnikiem linii papilarnych i modułem TPM. Do płynnej i sprawnej komunikacji wideo ze znajomymi przyda się kamerka HD. Za łączność z internetem odpowiadać będzie łączność LTE-A-WWAN, która doskonale sprawdza się w terenie wraz z wytrzymałą baterią, którą uprzednio naładujemy w przeciągu 1 godziny przy użyciu technologii RapidCharge. Komputer innymi słowy zapewnia kompletny zestaw dla pracowników IT, spędzających dużą część swojego czasu poza biurem.

Matryca LED w tym urządzeniu zapewnia jasność co najmniej 300 nitów. Pozwala to na bezproblemową, wydajną pracę nawet po zmroku i widoczność nawet w bardziej słoneczny dzień. Klienci zainteresowani nowszymi technologiami mogą pokusić się o wybór matrycy IPS w rozdzielczości FHD.

Porty, jakie znalazły się po bokach obudowy to przede wszystkim 2x USB typu C, 2x USB 3.0, 1x port HDMI. Dodatkowym, rzadko spotykanym atutem jest wsparcie technologii NFC, która pozwala na łączność z innymi urządzeniami w pobliżu. Za lokalną łączność bezprzewodową odpowiadać będzie karta AC i moduł bluetooth 4.2.

Parametry sprzętowe Lenovo ThinkPad L490

W Lenovo ThinkPad L490 postawiono na połączenie wydajności, z kompaktowymi rozmiarami i długim czasem pracy na baterii. Dlatego, w najnowszym ThinkPadzie znalazły się głównie energooszczędne podzespoły takie jak:

  • Procesor: Intel ®Core™ i7 lub i5 z obsługą vPro™,
  • Wyświetlacz: 14-calowy HD antyodblaskowy lub FHD z matrycą IPS (również dotykowy),
  • Grafika: zintegrowana Intel UHD 620 Grahpics lub osobna AMD Radeon™ 530,
  • Pamięć na dane: dysk SSD 256 GB lub 512 GB HDD,
  • Pamięć operacyjna: 8 GB DDR4 (do 40 GB).