Lenovo ThinkPad L590

Zakup laptopa związany jest z niemałym wydatkiem, ale jednocześnie ze sporą dawką niepewności co do wybieranego modelu. Na rynku wybór tych urządzeń jest niezwykle szeroki, jednakże nie wszystkie z nich muszą się dobrze spisywać. Podczas wyboru tego sprzętu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które mają kluczowe znaczenie.

Procesor i RAM

Zakup laptopa związany jest z niemałym wydatkiem, ale jednocześnie ze sporą dawką niepewności co do wybieranego modeluPrzede wszystkim by móc komfortowo korzystać z laptopa należy kupić wydajny sprzęt. Za ten aspekt odpowiedzialne są podzespoły, a szczególnie dwa z nich: procesor oraz pamięć operacyjna RAM. To właśnie te elementy definiują wydajność urządzenia. Wybierając procesor należy mieć na uwadze przede wszystkim liczbę rdzeni oraz taktowanie zegara. Minimum, które zapewni osiągi na przyzwoitym poziomie to cztery fizyczne rdzenie przy taktowaniu wynoszącym co najmniej 3 GHz. Jednakże gdy dysponujemy większym budżetem to warto pokusić się o mocniejszą jednostkę.

Kwestia pamięci RAM to przede wszystkim dobór odpowiedniej ilości owej pamięci oraz typu. Absolutne minimum stanowi 8 GB, które zagwarantuje poprawne działanie wykorzystywanych programów oraz samego systemu operacyjnego. Ponadto w temacie typu pamięci to aktualnie sprawdzają się dwa z nich: DDR3 oraz DDR4. Modele DDR4 są najnowszymi i najwydajniejszymi, jednakże typ DDR3 stanowią idealne rozwiązanie budżetowe.

Elementy użytkowe

Bez cienia wątpliwości wydajność sprzętu jest najważniejszym aspektem, jednak nie wolno ignorować cech użytkowych w laptopie. Jedną z nich jest z całą pewnością wyświetlacz IPS oraz sama rozdzielczość. Najbardziej optymalną jest FULL HD, która zapewni wyrazistość oraz ostrość wyświetlanego obrazu na wysokim poziomie. Ponadto istotny element stanowi również wytrzymała bateria, która pozwoli korzystać przez wiele godzin z urządzenia bez konieczności ładowania.

Model urządzenia

Jednym z modeli, który warto polecić jest Lenovo ThinkPad L590 (https://www.kuzniewski.pl/k4345,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l590.html). Laptop ten cechuje się procesorem z serii Intel Core Whiskey Lake, który jest bardzo wydajnym i dobrym wyborem. W sprzęcie tym zastosowany także bardzo wydajną baterię, a zastosowana matryca IPS w połączeniu z rozdzielczości FULL HD zagwarantuje komfort użytkowania. Na uwagę zasługuje również sam design urządzenia oraz mnogość złącz, które pozwolą podłączyć liczny sprzęt zewnętrzny.

 

Obraz z psref.lenovo.com