Lenovo ThinkPad P14s: technologiczne mocarstwo w miniaturowej obudowie

Kiedy myślimy o wyposażeniu biura w profesjonalny sprzęt musimy brać pod uwagę wymagania sprzętowe oprogramowania. Istnieje duża szansa, że tradycyjny notebook bazujący na zintegrowanej karcie graficznej nie zdoła podołać wyzwaniom stawianym przez producentów nowoczesnego software’u. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup mobilnej stacji roboczej, która pomimo niewielkich rozmiarów dostarczy zaskakująco wydajnej konfiguracji. Sprawdź Lenovo ThinkPad P14s (o którym więcej tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4739,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p14s.html) z procesorem Comet Lake, dedykowaną kartą NVIDIA Quadro i matową matrycą FHD.

Technologia nieustępująca na krok urządzeniom stacjonarnym

Branżowi eksperci z zespołu projektowego Lenovo wiedzą jak potrzebna jest moc obliczeniowa w zadaniach profesjonalnychBranżowi eksperci z zespołu projektowego Lenovo wiedzą jak potrzebna jest moc obliczeniowa w zadaniach profesjonalnych. Praca czy to ze względu na delegację, czy spontaniczny wyjazd nie zawsze jest możliwa w biurowej przestrzeni. ThinkPad P14s to energooszczędny i wysoce konfigurowalny notebook dla tych, którzy chcą być obecni nawet w najbardziej nietypowych warunkach.

Laptop będzie służył jako wielofunkcyjne centrum multimedialne pozwalające na pracę nawet do 14 godzin na baterii (50 Wh). Korzystne doświadczenie użytkownika zapewniają głośniki Dolby Audio w systemie 2x 2W, kamerka ThinkShutter HD, dwa mikrofony dalekiego zasięgu, Bluetooth 5.0 oraz Wi-Fi w standardzie 802.11ax. W ramach standardowego pakietu do P14s dodano port Thunderbolt 3, DisplayPort, HDMI 1.4b i 3 porty USB 3.1. Zakup czytnika linii papilarnych jest opcjonalny.

Lenovo ThinkPad P14s Gen1 charakteryzuje się ponadprzeciętną specyfikacją. W obudowie znajduje się:

  • procesor Intel Core Comet Lake i7-10510U lub Intel Core Comet Lake i5-10210U,
  • karta graficzna NVIDIA Quadro P520 (2GB GDDR5) i zintegrowana Intel UHD Graphics,
  • pamięć operacyjna do 48 GB DDR4,
  • dysk twardy SSD od 256 GB do 2 TB.

Po otwarciu pokrywy uzyskamy dostęp do ekranu o przekątnej 14″ w wybranej rozdzielczości: FHD lub 4K. Oba warianty posiadają matrycę IPS. Waga P14s to jedyne 1,47 kg. Wymiary 32,9 cm x 22,7 cm x 1,79 cm.

Obraz z lenovo.com