Lenovo ThinkPad P43s: mobilny i7 vPro, 17,9 mm grubości i 14″

Lenovo ThinkPad P43s to sprzęt, który łączy wszystkie istotne w pracy cechy. Mobilna stacja robocza światło dzienne ujrzała już w roku 2018 i do dnia dzisiejszego jest jednym z najchętniej wybieranych produktów biznesowych od Lenovo. W modelu tym zastosowano obudowę znaną z serii sąsiedniej – T400. Nowoczesna stacja robocza dzięki obecności NFC, WLAN 802.11 AC i Bluetooth 5.0 pozwala na sprawną pracę z zaawansowanym oprogramowaniem nawet w odległości kilku tysięcy kilometrów od biura. 14-calowy wyświetlacz sprawia, że laptop zmieści się w większości toreb, plecaków, a w miejscu pracy nie będzie potrzebował dużej ilości przestrzeni.

ThinkPad P43s – chuda i mobilna stacja robocza z i7 i vPro

Nowy ThinkPad P43s jest chudy, mobilny, a przy tym nie sprawia znaczącego obciążenia w trakcie transportuNowy ThinkPad P43s jest chudy, mobilny, a przy tym nie sprawia znaczącego obciążenia w trakcie transportu (waży 1,7 kg). Posiada szereg certyfikatów od niezależnych producentów oprogramowania, dzięki czemu bez wahania możemy zakupić go do pracy w celu obsługi programów z serii AutoCAD, SolidWorks, AutoDesk czy SketchUp. Wspomnianą wydajność zapewniać będzie wybrany procesor: Intel Core i7 8665U lub i7 8565U, jedna z dwóch kart graficznych: NVIDIA Quadro P520 2 GB GDDR5 i Intel UHD Graphics 620 oraz pamięć RAM DDR4 znajdująca się w 2/4 slotach od 8 do 16 GB każdy (max 48 GB). Przechowywanie danych odbywać się będzie za pomocą dysków SSD NVMe złączonych za pomocą macierzy RAID 0/1 o całkowitej pojemności do 4 TB.

O szczegółowość wyświetlanego obrazu zadba wyświetlacz WQHD o rozdzielczości 2560 x 1440 ze 100% pokryciem gamy kolorów Adobe i wsparciem dla technologii HDR Dolby Vision. Na życzenie możemy wybrać wersję dotykową FHD oraz ekrany IPS różniące się liczbą nitów i pokryciem gamy kolorów NTSC. Ponieważ ThinkPad P43s ma spełniać swoje zadanie kompleksowo, nie zabrakło w nim funkcji bezpieczeństwa ani dodatkowych gniazd. Wspomagać będzie nas dTPM 2.0, identyfikacja online FIDO, zaślepka na kamerkę ThinkShutter, czujnik linii papilarnych oraz gniazdo linki Kensington. Jeśli chodzi o porty to skorzystamy z dwóch USB-A 3.1, jednego USB-C zwykłego, dwóch czytników kart pamięci i jednego USB-C Thunderbolt 3.

 

Obraz autorstwa news.lenovo.com