Lenovo ThinkPad P43s: mobilny sprzęt, któremu niestraszne wyzwania

Seria laptopów Lenovo ThinkPad P w roku 2019 została poszerzona o kolejne urządzenie. Tym razem światło dzienne ujrzała stacja robocza Lenovo ThinkPad P43s, której zadaniem jest rzeczywiste zastąpienie tradycyjnego komputera poza miejscem pracy. 14-calowy ThinkPad ten oferuje przyzwoitą wydajność w dobrym stosunku jakości do ceny. Urządzenie pracuje na baterii przez czas 14 godzin, ma 32,9 cm szerokości, 22,7 cm wysokości i zaledwie 1,8 cm grubości.

Sprzęt gotowy do rozwiązanie każdego problemu

Seria laptopów Lenovo ThinkPad P w roku 2019 została poszerzona o kolejne urządzenieLenovo ThinkPad P43s to urządzenie godne polecenia każdemu, kto nie może pozwolić sobie na kompromis. Wielozadaniowość, łatwość dostosowania do każdego pracowniczego środowiska i bezpieczeństwo dla P43s są już standardem. Nie musimy obawiać się zatem o nagłe spadki wydajności, niewspółmierne zużycie zasobów CPU/GPU czy problemy z łącznością. Notebook sprawdzi się świetnie przy tworzeniu wideo, obróbce fotografii, pracy z danymi i w innych dziedzinach, gdzie istotna jest precyzja oraz realistyczne odwzorowanie barw.

Mówiąc o odwzorowaniu barw to zapewnione będzie przez jeden z kilku proponowanych przez Lenovo matryc. Najlepiej sprawdzi się model z matrycą WQHD (2560  x 1440) ze 100% pokryciem gamy kolorów Adobe i jasności 500 nitów. Dla osób, którym wystarczy dobra jakość obrazu poleca się wyświetlacze IPS w rozdzielczości FHD o jasności 300/400 nitów. W ofercie dostępna jest wersja dotykowa z 45% pokryciem gamy kolorów NTSC.

W kwestii komponentów będziemy mieli szansę skorzystać z grafiki NVIDIA Quadro P520 2 GB GDDR5, aż do 48 GB pamięci DDR4-2666MHz i procesora Intel i7 z vPro (zdalne wsparcie przez serwisantów). Swoje dane przechowamy na dysku SSD o pojemności 512/1024 GB (możliwość łączenia przez RAID0/1 do 4 TB). O ich zabezpieczenie zadbają udogodnienia takie jak dTPM 2.0, FIDO, czujnik linii papilarnych, gniazdo linki zabezpieczającej Kensington i opcjonalnie kamera na podczerwień do obsługi Windows Hello. Dodatkowym atutem stacji roboczej ThinkPad P43s jest wsparcie dla Rapid Charge.