Lenovo ThinkPad P43s: specyfikacja, zalety i zastosowanie

Lenovo ThinkPad P43s to stacja robocza stworzona z myślą o osobach, które chciałyby przenieść swoją pracę zawodową na wyższy poziom. Skierowany do inżynierów, producentów wideo, analityków i zajmujących się obróbką grafiki posiada podzespoły sprawdzające się przy wykonywaniu złożonych obliczeń. Nie zabrakło tutaj nowoczesnych standardów w postaci USB-C, szybkiego ładowania Rapid Charge czy zabezpieczeń. Przeczytaj poniższy tekst, aby poznać specyfikację, zalety i adekwatne zastosowanie najnowszego ThinkPada z serii P.

Lenovo ThinkPad P43s – Specyfikacja i zastosowanie

ThinkPad P43 to urządzenie, które swoje zadanie najlepiej spełni w zastosowaniu profesjonalnymThinkPad P43 to urządzenie, które swoje zadanie najlepiej spełni w zastosowaniu profesjonalnym. Praca biurowa, analiza i administracja to procesy, jakie skutecznie możemy przyspieszyć i zoptymalizować właśnie przez wykorzystanie tego laptopa. P43 jest połączeniem mocy, mobilności i współczesności. Z tego powodu na pokładzie znalazły się podzespoły od producentów takich jak Intel, NVIDIA i Samsung. Nie zabrakło także nowoczesnej łączności: NFC, WLAN Intel i opcjonalnie bezprzewodowej karty WWAN Fibocomm 4G-LTE. Waga zaczyna się od 1,47 kg.

Procesor urządzenia to Intel Core z serii i7 z obsługą vPro. Karta graficzna NVIDIA GeForce Quadro P520 z 2 GB vRAM GDDR5 zapewni dbałość o szczegóły we wspomaganym komputerowo renderowaniu. W P43s znalazło się także miejsce na 4 sloty RAM DDR4 – aż do 64 GB (w sprzedaży wersje z 16/32/64 GB). Dysk twardy Samsung SSD NVMe o pojemności 512/1024 GB (możliwość rozszerzenia do 4 TB) pozwoli na zmagazynowanie sporej ilości danych.

Do wyboru mamy aż 5 różnych, ale zbliżonych pod względem technicznym matryc o przekątnej 14 cali. Najbardziej w oczy rzuca się matryca WQHD (2560 x 1440) IPS z obsługą Dolby Vision (HDR) o jasności 500 nitów i 100% gamą kolorów Adobe. Pozostałe propozycje to wyświetlacze FHD (1920 x 1080): dotykowy 300 nitów (45% gamy kolorów NTSC), IPS 250 nitów (45% gamy kolorów NTSC), niskonapięciowy/PrivacyGuard IPS 400 nitów (72% gamy kolorów NTSC).

 

Obraz autorstwa news.lenovo.com