Lenovo ThinkPad P73: stacja robocza odporna na niespodzianki

Seria Lenovo ThinkPad P skierowana jest do przedsiębiorców, którzy na co dzień zajmują się planowaniem, architekturą, modelowaniem i zaawansowanym renderingiem 3D. Popularnym wśród specjalistów inżynieryjnych rozwiązaniem jest Lenovo ThinkPad P73 (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4567,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p73.html), który łączy niepowtarzalny wyświetlacz, 8-rdzeniowy procesor i tryb szybkiego ładowania Rapid Charge w baterii 90 Wh. Poznaj specyfikę urządzenia i zdecyduj jaka konfiguracja będzie najlepsza.

Szukasz rozwiązania wydajnego i odpornego na niespodzianki? Sprawdź P53

Seria Lenovo ThinkPad P skierowana jest do przedsiębiorców, którzy na co dzień zajmują się planowaniem, architekturą, modelowaniem i zaawansowanym renderingiem 3D

W biznesie nikt nie może sobie pozwalać na wpadki. Nawet jeśli się zdarzą to nie powinny być spowodowane przez własny sprzęt. ThinkPad P53 jest przygotowany na najtrudniejsze, również terenowe warunki. Jak tego dokonano? Zadbano przede wszystkim o to, aby sprzęt wychodzący z fabryki był rygorystycznie przetestowany. Lenovo nie rzuca słów na wiatr dając w ręce klientów laptopy przetestowane w ponad 200 skrajnie niebezpiecznych sytuacjach. Łącznie dało to 16 certyfikatów (m. in. Petrel, Revit, Solid Edge, AutoCad, 3dsMax) wynikających ze spełnienia 12 norm.

Lenovo na fizycznym bezpieczeństwie nie poprzestaje. Dlatego najnowsza stacja robocza ThinkPad wyposażona jest w moduł dTPM 2.0, FIDO, czujnik linii papilarnych, ThinkShutter (zaślepka na kamerkę IR) oraz gniazdo linki zabezpieczającej Kensington. W ramach ulepszenia jakości dźwięku producent w laptopie zainstalował system dźwiękowy Dolby Atmos, wraz z dwoma mikrofonami dalekiego zasięgu. Z siecią połączymy się za pomocą karty Intel WiFi 6 AX200, opcjonalnie z WWAN Fibocomm 4G-LTE.

Notebook Lenovo napędzany jest za pomocą procesora Intel Xeon/i9 9. generacji. Ośmiordzeniowe jednostki wspierane są przez 16 – 128 GB RAM DDR4 i dedykowaną grafikę – od NVIDIA Quadro T1000 do RTX5000. Za pamięć masową posłużą dyski SSD o pojemności maks. do 6TB (RAID 0, 1). Waga urządzenia nie przekracza 2,5 kg, dając tym samym wymiary 37,7 cm wys., 25,2 cm szer. i 2,45 cm grubości. Producent gwarantuje 16,5 godziny czasu pracy na baterii.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com