Lenovo ThinkPad T450s – niewielka zmiana w stosunku do poprzednika

Lenovo ThinkPad T450s jest następcą modelu T440s. Mimo paru poprawek tak naprawdę nie dostajemy nic nowego. Czy warto więc zmieniać starszy model na T450s? Przekonajmy się.

Lista zmian

Lenovo ThinkPad T450s jest następcą modelu T440s

fot. lenovo.com

Najważniejszą zmianą jest zastosowanie się do uwag użytkowników modelu T440s, którzy zwracali uwagę na brak oddzielnych przycisków manipulatora punktowego. Jest to główna zmiana ponieważ obudowa, klawiatura oraz złącza zostały przejęte od poprzednika. Można to jednak zaliczyć na plus, ponieważ poprzednik był bardzo udany w tej kwestii, a więc przejęcie pewnych rozwiązań z niego jest jak najbardziej wskazane. Nadal jednak producent nie pokusił się o zmiany w kwestiach zintegrowanych przycisków w płytce dotykowej.

Czy warto przesiąść się na T450s?

Mimo, że producent nie wprowadził jakichś innowacyjnych rozwiązań, to zdecydowanie tak. Najlepsze elementy z poprzednika zostały zachowane, co można zaliczyć na plus, a największa wada została poprawiona. Dostajemy więc bardzo interesujące urządzenie, które posiada dobrej jakości ekran IPS oraz podczas pracy nie osiąga wysokich temperatur i nie emituje dużej ilości hałasu.