Lenovo ThinkPad T450s

Lenovo ThinkPad T450s to biznesowy laptop wyposażony w matrycę o rozdzielczości 14 cali. Jakość wykonania komputera i użyte do jego konstrukcji materiały stoją na najwyższym poziomie. Pomimo że obudowa komputera jest zbudowana z wykorzystaniem aluminium i magnezu, a miejscami również dodatkowo wzmocniona włóknem węglowym, komputer nie jest metaliczny w dotyku. Jego powierzchnia została dodatkowo pokryta powłoką z tworzywa sztucznego, które zapobiega brudzeniu się sprzętu i ułatwia utrzymanie go w czystości.

Silną stroną Lenovo ThinkPad T450s jest zastosowana w komputerze matryca

fot. lenovo.com

Zastosowanie lekkich metali nie podniosło wagi komputera, ale pozwoliło uzyskać sztywność całej konstrukcji. Dodatkowo, zaletą zastosowania metalowych elementów jest odpowiednie zabezpieczenie wnętrza komputera. Komputer jest niezwykle płaski, jego wysokość wynosi 21 mm. Waga również jest niewielka. Wraz z zestawem baterii komputer waży zaledwie 1,59 kilograma. Transport notebooka nie powinien nastręczać większych problemów.

Konstruując Lenovo ThinkPad T450s, projektanci przyłożyli się do zadania i zbudowali komputer zdolny do pracy w naprawdę trudnych warunkach. Niestraszne mu wilgotność, nagłe zmiany temperatury  czy ciśnienia. Notebook jest również odporny na działanie grzybów, soli czy nawet znaczne zapylenie. To komputer, który umożliwi nam pracę w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach. Pracę taką ułatwi z pewnością zastosowany w laptopie zestaw baterii. Zastosowana przez Lenovo technologia Power Bridge zakłada wykorzystanie dwóch akumulatorów jednocześnie. Jedna bateria, o pojemności 24 Wh, jest. Oprócz standardowej funkcji ma ona za zadanie podtrzymać pracę komputera podczas wymiany wyładowanej baterii dodatkowej. Druga bateria występuje w różnych pojemnościach. Największe, o pojemności 48 lub 72 Wh, wystają poza obrys obudowy komputera.

ThinkPad T450s pracuje w oparciu o bardzo wydajny procesor Intel Core i7 5600U. To niskonapięciowa jednostka taktowana w zakresie od 2,6 GHz do 3,2 GHz. Procesor posiada dwa rdzenie i 4 MB pamięci podręcznej. Obsługuje do 4 wątków jednocześnie. Został wykonany w architekturze Broadwell i jest obecnie najwydajniejszym procesorem o TDP na poziomie 15 W.

W laptopie ThinkPad T450s może obsługiwać maksymalnie 12 GB pamięci RAM taktowanej z prędkością 1600 Mhz. Moduł 4 GB jest na stałe połączony z płytą główną. Kolejne 8 GB to pamięć zainstalowana w jedynym w tej jednostce slocie pamięci. Core i7 5600U posiada zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 5500. Jeśli wydajność tego układu jest niewystarczająca, użytkownik może wybrać komputer opcjonalnie wyposażony w układ nVidia GeForce 940M.

Silną stroną Lenovo ThinkPad T450s jest zastosowana w komputerze matryca. Producent oferuje ich kilka do tego modelu, ale na największą uwagę zasługuje matryca ekran wykonany w technologii IPS i wyświetlająca obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Matryca świetnie odwzorowuje kolory, a jej podświetlenie wynoszące aż 300 cd/m² i kontrast wynoszący 700:1 pozwalają na pracę na otwartej przestrzeni nawet w słoneczny dzień.