Lenovo ThinkPad T460 – funkcjonalny laptop biznesowy z 14-calową matrycą

Laptopy z linii Lenovo ThinkPad to wzmocnione konstrukcje o biznesowej funkcjonalności idealne do pracy biurowej (więcej). Firmy, które poszukują wygodnego notebooka wyposażonego w 14,1-calowy ekran, mogą wybrać model Lenovo ThinkPad T460 wykorzystujący moc procesorów niskonapięciowych Intel Core. Ten lekki, solidny laptop posiada bogaty zestaw złączy i wygodną klawiaturę wyspową .

Laptopy z linii Lenovo ThinkPad to wzmocnione konstrukcje o biznesowej funkcjonalności idealne do pracy biurowej

fot. lenovo.com

Wysmuklone kształty

Lenovo ThinkPad T460 jest lekki i solidny. Obudowa ma szerokość 339 mm, głębokość 233 mm, wysokość 21 mm. Konstrukcja wykonana została ze wzmocnionych materiałów – konstruktorzy wykorzystali tutaj włókno szklane, co sprawia, że pokrywa nie wygina się pod naciskiem. Całość waży tylko około 1,7 kg. Komputer doskonale nada się nie tylko do pracy w biurze, ale i w terenie.

Przydatne akcesoria

Na obudowie Lenovo ThinkPad T460 znajdziemy 3 porty USB, mini-DisplayPort, złącze HDMI. Na spodniej części znalazło się praktyczne gniazdo stacji dokującej. Łączność zapewnia nie tylko WLAN, ale także szybki modem WWAN.

Bezpieczeństwa firmowych danych strzeże szyfrowanie TPM, czytnik Smart Card oraz czytnik linii papilarnych.

Mocną stroną Lenovo ThinkPad T460 jest bardzo wygodna klawiatura o wyspowej obudowie, które może pochwalić się licznymi nagrodami (uznano ją za najlepszą klawiaturę w laptopach dostępnych obecnie na rynku). Użytkownicy, którym zależy na jeszcze wyższej funkcjonalności, mogą wybrać konfigurację z podświetlanymi klawiszami (rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w słabo oświetlonych wnętrzach).

Jaka jakość obrazu?

Laptopy Lenovo ThinkPad T460 posiadają ekran o przekątnej 14,1 cala. Użytkownicy mają bardzo duże możliwości doboru. Na rynku dostępne są konfiguracje z matowym ekranem o standardowej rozdzielczości HD oraz z doskonałymi matrycami IPS w wyższej rozdzielczości Full HD (zapewniające dobre podświetlenie, szerokie kąty widzenia i bardzo soczyste kolory). Dla osób pracujących z systemem Windows 8.1 lub 10 producent przygotował model z panelem obsługującym wielopunktowy dotyk.

Co z wydajnością?

Za moc obliczeniową laptopów Lenovo ThinkPad T460 odpowiadają niskonapięciowe procesory Intel Core. Do zastosowań biurowych doskonale nadadzą się konfiguracje z różnymi wariantami jednostki Intel Core i5. Do bardziej wymagających zadań przeznaczone zostały modele z 2-rdzeniowymi procesorami Intel Core i7 (model Core i7 6600U posiada częstotliwość taktowania od 2,6 do 3,4 GHz). Wsparciem dla procesora jest pamięć RAM, którą można rozbudować nawet do 32 GB. Miejsce na firmowe dane zapewnią pojemne dyski talerzowe lub szybkie dyski SSD (producent zapewnił możliwość doboru dysków różnego typu i o różnych pojemnościach).

Jakość grafiki jest standardowa – odpowiadają za nią karty Intel HD zintegrowane z procesorem.

Długość pracy na baterii

Wyróżnikiem laptopów Lenovo ThinkPad T460 pozostaje również bateria. Użytkownicy mogą wybrać wyjmowane baterie 3-komorowe lub 6-komorowe. Notebooki posiadają także dodatkową baterię wbudowaną. Takie zestawienie sprawia, że sprzęt może pracować nawet do 14 godzin bez ładowania, co powinny docenić osoby, które często pracują poza biurem.