Lenovo ThinkPad T540p – oldskulowy laptop dla specjalisty

Lenovo ThinkPad T540p to wysokiej klasy laptop do zadań specjalnych. Dostępne konfiguracje wykorzystują moc obliczeniową 4-rdzeniowych procesorów Intel Core o wysokiej częstotliwości taktowania, posiadają dedykowaną kartę graficzną nVidia oraz matrycę typu IPS w oszałamiającej rozdzielczości 3K. Całość robi duże wrażenie i powinna wpisać się w potrzeby nawet najbardziej wymagających specjalistów.

Stylowa obudowa

Lenovo ThinkPad T540p to wysokiej klasy laptop do zadań specjalnych

fot. lenovo.com

ThinkPad T540p to rasowy ThinkPad łączący prestiżowy wygląd z dużą trwałością. Obudowa jest masywna i nieco przypomina dawne laptopy biznesowe. Jej wysokość sięga 3,4 cm, szerokość 37,7 cm, głębokość 24,8 cm.

Konstrukcja została wykonana z tworzyw sztucznych, ale wzmocniono ją włóknem szklanym, dzięki czemu jest sztywna, nie wykrzywia się pod naciskiem i śmiało może konkurować z obudowami wykonanymi ze stopów metali (ThinkPad T540p posiada certyfikat MIL-SPEC). Stabilności urządzeniu dodają metalowe zawiasy (chodzą one raczej ciężko, ale nie powinno to stanowić większego problemu). Laptop waży do około 2,6 kg.

Porty i osprzęt

Laptop został wyposażony w 4 porty USB, złącze VGA i DisplayPort, gniazdo stacji dokującej. Drobnym minusem jest to, że 2 porty USB wykonane są w starszym standardzie 2.0, plusem ich rozłożenie – po 2 z każdej strony. Lenovo ThinkPad T540p posiada napęd optyczny DVD, który można zastąpić drugim dyskiem SATA 2,5” (napęd umieszczony jest w zatoce modułowej Ultrabay).

Klawiatura modelu jest charakterystyczna dla ThinkPadów i praktycznie nie ma sobie równych wśród konkurencji. Posiada 2-stopniowe podświetlenie, wyspową budowę, lekko wklęsłe, ergonomiczne klawisze o zaskakująco długim skoku.

Ponadprzeciętna wydajność

ThinkPad T540p może pochwalić się imponującą mocą obliczeniową. Dostępny jest w konfiguracjach z kilkoma różnymi procesorami – od Intel Core i3 (częstotliwość taktowania 2,5 GHz) przez Intel Core i5 (taktowanie od 2,8 do 3,5 GHz) aż po 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7 o częstotliwości taktowania do 3,5 GHz.

Wydajność graficzną zapewnia układ zintegrowany Intel HD 4600. Dostępne są także wersje z doskonałą kartą dedykowaną nVidia GeForce GT 730M.

Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB.

 

Świetna jakość obrazu

Mocną stroną Lenovo ThinkPad T540p jest także matryca o przekątnej 15,6 cala. Dostępna jest ona w rozdzielczości HD, Full HD oraz 3K.

 

Lenovo ThinkPad T540p dostać można na: http://www.kuzniewski.pl/k1495,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-t-thinkpad-t540p.html.