Lenovo ThinkPad W541 – jakiekolwiek zmiany względem poprzednika?

Poprzednik modelu W541 to model W540. Była to dość udana konstrukcja, która jednak nie była pozbawiona wad. Czy w nowym modelu zostały one poprawione i doświadczymy zupełnie nowej jakości?

Zmiany a raczej ich brak

Poprzednik modelu W541 to model W540

fot. lenovo.com

Pod względem zmian ciężko jest cokolwiek dostrzec. Obudowa pozostała taka sama. Pozostały więc wszystkie te same mankamenty takie jak uginanie się jej na obszarze oparcia dłoni czy w dolnej części ekranu. Uginanie to było uciążliwe również przez to, że można było usłyszeć trzeszczenie obudowy. Pod względem parametrów również nie ma praktycznie żadnych większych zmian. Do wyboru użytkowników pozostały te same procesory oraz ta sama karta graficzna.

Gdzie więc szukać zmian? Przede wszystkim w przywróconych przyciskach manipulatora punktowego. Jest to największa zmiana, która zarazem była sporą wadą poprzednika i użytkownicy bardzo często zwracali na nią uwagę.

Podsumowanie

Podsumowując Lenovo ThinkPad W541 jest więc dość sprawdzoną konstrukcją na którą warto zwrócić uwagę ale względem poprzednika nie ujrzymy ogromnych zmian. Nie do przyjęcia dla wielu osób będzie również trzeszczenie obudowy. W komputerze z tej półki cenowej takie rzeczy nie powinny się zdarzać.