Lenovo ThinkPad X1 Yoga – stylowy laptop konwertowalny

Linia notebooków Lenovo ThinkPad Yoga różni się od typowych ultrabooków biznesowych. Laptopy z tej serii zaprojektowane zostały z myślą o mobilnych specjalistach, którzy potrzebują lekkiego i poręcznego urządzenia umożliwiającego wygodną pracę zarówno z klawiaturą, jak i ekranem dotykowym. Takimi cechami charakteryzuje się model Lenovo ThinkPad X1 Yoga – konwertowalny ultrabook idealny do pracy z systemem Windows 10.

Linia notebooków Lenovo ThinkPad Yoga różni się od typowych ultrabooków biznesowych

fot. kuzniewski.pl

Pierwsze wrażenie

Ten notebook konwertowalny od Lenovo prezentuje się bardzo nowocześnie i prestiżowo. Obudowa ma zaledwie 17 mm grubości (szerokość wynosi 333 mm, głębokość 229 mm). Przekątna matrycy ma 14,1 cala, co zapewnia odpowiedni obszar roboczy do wygodnej pracy. Cała konstrukcja jest bardzo lekka – waży nieco ponad 1,3 kg. Swoją wagę ThinkPad X1 Yoga zawdzięcza temu, że konstruktorzy do jego budowy wykorzystali włókno węglowe. Ten lekki materiał jest bardzo wytrzymały (wykorzystywany jest m.in. w bolidach F1), co sprawia, że laptop jest bezproblemowy podczas eksploatacji w terenie.

Konstruktorzy ThinkPad X1 Yoga wykorzystali specjalne zawiasy, które pozwalają odchylać ekran o 360 stopni. W ten sposób można szybko stworzyć tablet z dotykowym ekranem idealny do wprowadzania danych w terenie czy sprawdzania poczty podczas służbowego spotkania.

Osprzęt, porty i akcesoria

Na bardzo smukłej obudowie ThinkPad X1 Yoga użytkownicy znajdą doskonale przemyślany wybór portów – 3 złącza USB 3.0, mini-DisplayPort, HDMI, gniazdo stacji dokującej OneLink+.

Pozytywnie zaskakuje także klawiatura notebooka. Konstruktorzy wykorzystali tutaj wielokrotnie nagradzaną, precyzyjną klawiaturę, z której słyną ThinkPady. Rozdzielone klawisze i doskonale wyważony skok zapewniają dużą wygodę pisania. Dużym plusem jest to, że w funkcji tabletu klawiatura jest automatycznie blokowana (dzięki funkcji Lift and Lock).

Łączność z siecią w ThinkPad X1 Yoga gwarantuje obecność WLAN oraz szybkiego modemu WWAN (opcjonalnie). Firmowe dane pozwoli nam zabezpieczyć moduł szyfrowania TPM oraz czytnik linii papilarnych charakterystyczny dla laptopów biznesowych z wyższej półki.

Co z jakością obrazu?

ThinkPad X1 Yoga użytkownicy mogą wybrać z trzema różnymi ekranami. Łączy je wielkość (przekątna 14,1 cala), dzieli rozdzielczość i typ. Dostępna jest matryca typu IPS w rozdzielczości Full HD lub rzadszej rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli). Osoby, którym zależy na wyjątkowo soczystych kolorach, mogą wybrać nowość – panel OLED, który zapewnia znakomity kontrast obrazu.

Jaka wydajność?

Warto podkreślić, że ThinkPad X1 Yoga to nie tylko stylowy sprzęt o nowoczesnych kształtach, ale i pełnowymiarowy laptop do pracy. Za moc obliczeniową notebooka odpowiadają niskonapięciowe procesory od Intela. Dostępne są ekonomiczne konfiguracje z jednostką Intel Core i5 oraz droższe wersje z 2-rdzeniowymi procesorami Intel Core i7 (w tym konfiguracja z jednostką Intel Core i7 6600U o częstotliwości taktowania od 2,6 do 3,4 GHz).

Za wydajność graficzną odpowiadają układy Intel HD zintegrowane z procesorem.