Lenovo ThinkPad X13 Yoga

Laptopy w XXI wieku stały się niezastąpionym narzędziem pracy, które daje szereg możliwości zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników biurowych. Wybór odpowiedniego urządzenia stanowi więc istotny element. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wydajność

Laptopy w XXI wieku stały się niezastąpionym narzędziem pracy, które daje szereg możliwości zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników biurowychZdecydowanie najważniejszym aspektem, o którym trzeba pamiętać jest wydajność sprzętu. To ona ma decydujący wpływ na to jak sprawnie będzie działać urządzenie. To z kolei przekłada się bezpośrednio na komfort pracy oraz jej efektywność.

Podzespoły czyli części składowe laptopa będą wpływać na to jak z jakiej klasy laptopem będziemy mieć do czynienia. Tutaj najwięcej uwagi należy poświęcić dwóm – procesorowi oraz pamięci operacyjnej RAM, które to mają największy wpływ na wydajność oraz kulturę pracy urządzenia.

Klasę procesora w pewnym stopniu odzwierciedla ilość dostępnych rdzeni, wątków oraz taktowania zegara. Te trzy parametry stanowią swoisty drogowskaz podczas doboru tego komponentu. Absolutne minimum na dziś dzień powinny stanowić cztery rdzenie, których taktowania będą na poziomie 3-4 GHz.

Kwestia pamięci RAM jest nieco prostsza. Tutaj baczną uwagę trzeba zwrócić głównie na ilość oraz rodzaj zastosowanych kości. Warto więc wyposażyć się w co najmniej 8 GB pamięci typu DDR3 bądź DDR4. Te drugie są nieco droższe, ale przy tym i wydajniejsze niż modele DDR3.

Jaki model urządzenia wybrać?

Jednym z modeli, który zasługuje na uwagę jest Lenovo ThinkPad X13 Yoga. Urządzenia te zostały wyposażone w szybkie procesory Intel Core i5 oraz i7 10. generacji, które zapewniają wydajność na bardzo dobrym poziomie. Laptopy te mogą być również wyposażone w procesory od AMD z serii Ryzen PRO 4000.

Ponadto Lenovo ThinkPad X13 Yoga może posiadać maksymalnie 32 GB szybkich pamięci DDR4, które stanowią świetne uzupełnienie całości. Na uwagę zasługuje także sama jakość wykonania urządzenia. Wszystkie elementy są dobrze spasowane, a sam wygląd jest nienaganny. Stonowany design nadaje elegancji oraz oficjalnego stylu.

Biznes zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com