Lenovo ThinkPad X250 – bo lepsze jest wrogiem dobrego

Na niektóre z eksperymentów firmy Lenovo użytkownicy laptopów reagowali w ciągu ostatnich lat niemal agresywnie. Faktycznie osobom przyzwyczajonym wcześniej do prostoty i komfortu użytkowania, jakim charakteryzowały się poprzednie ThinkPady, bardzo trudno było przestawić się na dotykowe i nie zawsze działające klawisze funkcyjne w 2 generacji ThinkPada X1 Carbon. Faktycznie więc bardzo krótko po sobie powstały trzy kolejne generacje i tak już nowatorskiego X1 Carbon. Jednocześnie drugi model należący do serii ThinkPad X pozostał prawie niezmieniony. Różnice między Lenovo ThinkPad X250 a X240 są naprawdę nieduże. I zapewne właśnie dlatego laptop ten zbiera bardzo pozytywne opinie od kupujących.

Przepis na sukces

Różnice między Lenovo ThinkPad X250 a X240 są naprawdę nieduże

fot. lenovo.com

Jeśli produkujesz dobrego i lubianego laptopa, to w jaki sposób przygotowujesz jego kolejną generację? Poprawiasz to co było jego najsłabszą stroną, w żadnym wypadku nie zmieniając niczego co zyskało uznanie. Mimo, że jest to prosta zasada, nawet Lenovo nie trzyma się jej i nieraz zbiera negatywne opinie. Tym razem jednak postąpiono dokładnie tak jak ona nakazuje. Wyświetlacz w X240 nie był zły, ale zgodnie z duchem czasu należało wymienić go na taki, który obsługiwałby rozdzielczość Full HD. Tak właśnie się stało, a zastosowana matryca charakteryzuje się świetnym kontrastem i jest bardzo jasna. Oczywiście można ją też zamienić na ekran dotykowy. Ci, którym aż tak dobry obraz nie jest potrzebny, mogą wybrać ekran HD Ready i po prostu zapłacić za X250 mniej.

Poprzednik omawianego modelu miał zadowalającą wydajność. Ten wyposażony jest w Intel Core i7-5600 U, a więc najmocniejszy z aktualnie używanych procesorów o napięciu 15 TDP. Podobnie jak wcześniej maszyna wmontowany dysk SSD Pro i 8 GB RAM.

Pojawiły się, a raczej wróciły oddzielne przyciski dla manipulatora TrackPoint. Brakowało ich w poprzednim modelu. Za to były tam: bardzo wygodna klawiatura, świetnej jakości obudowa, system chłodzenia który pracował cicho i wydajnie, dużo bezpłatnego oprogramowania, w tym odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i 3 letnia gwarancja. Wszystko to jest również w nowym modelu.

Laptop do wszystkiego

Poniżej półtora kilograma, 20 mm wysokości, wydajność, jakość, obraz – ThinkPad X250 jest wspaniałym laptopem o bardzo szerokiej gamie zastosowań. Brakuje w nim ewentualnie lepszej baterii i trzeciego portu USB. W 12,5 calowym laptopie nie zmieściły się one, ustępując miejsca bardziej niezbędnym podzespołom.