Mój laptop biznesowy nie działa płynnie – co robić?

Regularnie dochodzi do sytuacji, w których nowe urządzenie działa doskonale – nie zacina się, jest wydajne i wykonuje wszystkie procesy w błyskawicznym czasie. Jednakże po kilku miesiącach użytkowania jesteśmy świadkami pierwszych zacięć, które z pewnością są irytujące. Od czego dokładnie zależy szybkość naszego laptopa? W jaki sposób skutecznie zoptymalizować laptopa? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Od czego zależy szybkość naszego laptopa?

Regularnie dochodzi do sytuacji, w których nowe urządzenie działa doskonale - nie zacina się, jest wydajne i wykonuje wszystkie procesy w błyskawicznym czasiePrzede wszystkim szybkość naszego laptopa zależy od podzespołów wewnątrz obudowy. Aby lepiej zobrazować ten przykład, warto przytoczyć popularny model laptopa Lenovo ThinkPad P15v Gen 1 od Kuźniewski. W tym przypadku mamy do czynienia z procesorem Intel Core i7 10750H, który wyróżnia się ponadprzeciętną wydajnością. Warto zwrócić uwagę na kartę graficzną Intel UHD Graphics, która świetnie sprawdzi się do wykonywania zarówno podstawowych czynności, jak i tych bardziej zaawansowanych. Lenovo ThinkPad P15v Gen 1 posiada także z reguły dysk twardy o pojemności 512 gigabajtów, a także pamięć RAM 16 gigabajtów. Całością operuje zaawansowany system Windows 10 Pro. Cały ten zestaw gwarantuje stabilne i szybkie działanie laptopa.

Optymalizacja laptopa- w jaki sposób tego dokonać?

Na szczęście możemy wykonać kilka kroków, aby zoptymalizować starego laptopa. Przede wszystkim usuńmy wszystkie stare dany, które nie są użytkowane, aby zyskać trochę wolnej pamięci. Alternatywnie możliwe jest sformatowanie komputera, jednakże pamiętajmy o tym, że spowoduje to usunięcie wszystkich danych, dlatego utracimy zdjęcia i filmy, a nawet system operacyjny. Sprawdźmy temperaturę naszych podzespołów. Jeśli jest ona zbyt wysoka, może to oznaczać, że uszkodzony jest układ chłodzenia, ewentualnie przydatna okaże się podkładka chłodząca.

Technologia master1305 – pl.freepik.com