Praca filmowca w podróży

Zdjęcia i filmy to taki rodzaj danych, z którymi praca potrafi być bardzo obciążająca dla wszystkich podzespołów komputera. Prawda to znana i oczywista, zwłaszcza wówczas, gdy zachodzi potrzeba wykonania obróbki materiałów w trakcie podróży, z daleka od desktopowej maszyny. Czy można znaleźć lekki i poręczny ultrabook mogący podołać wyzwaniom związanym z pracą na dużej ilości danych? Wydaje się, że tak.

Spełnienie marzeń filmowca?

Mobilność musi również zakładać posiadanie odpowiedniej wagiKonwertowana hybryda, jaką jest najnowsza wersja Lenovo ThinkPad X13 Yoga, jest rozwiązaniem godnym uwagi. Ten odświeżony model z wyższej półki zdaje się posiadać te elementy, na które zwracają szczególną uwagę wszyscy ci, którzy na co dzień pracują z obrazem. Oto, czego można się spodziewać po nowym sprzęcie od chińskiego producenta dobrej jakości przenośnych laptopów.

Moc pod maską

Przede wszystkim musi to być sprzęt mocny na tyle, by był w stanie poradzić sobie z pracą na dużych plikach, na przykład związanych z montażem filmów 4K. Praca musi przebiegać płynnie, dlatego tak istotny jest odpowiedniej mocy procesor, wsparty dodatkowo wydajną kartą graficzną i zapasem pamięci RAM. Procesory Intel z serii i5 lub i7 i 16 GB RAM to coś, co powinno zaspokoić potrzeby takiego rodzaju użytkowników.

Rozmiar ma znaczenie

Mobilność musi również zakładać posiadanie odpowiedniej wagi. Zbyt ciężki sprzęt zwyczajnie nie będzie zachęcał do tego, by pakować go do torby z myślą o zabraniu na wyjazd. Z tego też względu godne uwagi są jedynie takie laptopy, które określa się mianem ultrabooków. Niewielkie rozmiary zazwyczaj oznaczają nie tylko niższą wagę sprzętu, ale również przekładają się na wygodniejsze pakowanie w razie konieczności.

Ostrość widzenia

Dla filmowca lub fotografa bardzo istotnym elementem jest również sposób wyświetlania obrazu. Jeśli sam film jest w 4K, obraz musi być Full HD, co daje naprawdę realne odzwierciedlenie tego, co się dzieje. Podobnie jest w przypadku pracy ze zdjęciami, konieczność powiększenia fragmentów obrazów wymaga, by były to ekrany odpowiedniej jakości.

Biznes zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com