Spotkania online – jak sobie z nimi radzić?

Koronawirus, o którym od jakiegoś czasu nieustannie słyszymy w mediach, spowodował, że wiele spotkań, które do tej pory odbywały się osobiście w biurach, musiały zostać chwilowo odwołane. Część pracowników przerzuciła się na zgromadzenia online, aby nadal móc pracować jak dotychczas. Do tego typu konferencji powinniśmy wcześniej odpowiednio technicznie się przygotować. Wystarczy zadbać o kilka szczegółów, aby znacząco poprawić jakość połączenia.

Jak przygotować się do spotkania online?

Koronawirus, o którym od jakiegoś czasu nieustannie słyszymy w mediach, spowodował, że wiele spotkań, które do tej pory odbywały się osobiście w biurach, musiały zostać chwilowo odwołanePrzede wszystkim warto zwrócić uwagę na istotny element, jakim jest specyfikacja naszego urządzenia. Przeanalizujmy pod tym kątem model Lenovo ThinkPad E14 Gen 2. Posiada on kartę graficzną AMD Radeon Vega 6, system operacyjny Windows 10, dysk twardy SSD, który jest w stanie pomieścić 512 gigabajtów danych, procesor AMD Ryzen 5 4500U, 16 gigabajtów RAMu. Oprócz tego wyposażony jest w kartę sieciową wysokiej jakości oraz kartę dźwiękową, która umożliwia przetwarzanie i odtwarzanie dźwięków. Jest to dość wydajny zestaw, który zagwarantuje nam zarówno świetne połączenie podczas spotkania online, jak i niezwykłą wydajność podczas chociażby udostępniania ekranu. Dodatkowo energooszczędność zapewnia możliwość działania sprzętu na baterii nawet przez 11 godzin, co jest fantastycznym wynikiem. Nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego poszukiwania gniazdka w celu naładowania akumulatora.

Skoro mamy już zapewniony dobry notebook, kolejnym krokiem będzie pobranie odpowiedniego komunikatora online. Takowe dostępne są w sieci, najczęściej za darmo. Istotny jest pierwszy raz, kiedy uruchamiamy oprogramowanie. Kreator pomoże nam przejść proces konfiguracji, który jest podstawą do prawidłowego działania transmisji. Przed poważną okazją warto wcześniej wypróbować program np. z przyjaciółmi, aby poprawić ewentualne usterki. Nie zapominajmy o tym, że w pomieszczeniu musi być całkowita cisza, gdyż mikrofony potrafią wykryć nawet najcichsze szumy. Jeśli mamy podkładkę chłodzącą – warto ją chwilowo odłączyć, gdyż niektóre egzemplarze są hałaśliwe. 

Kawa zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com