Tablety LenovoThinkPad – produkt mało znany

Firmę Lenovo kojarzymy zwłaszcza z laptopami, z których największą estymą cieszą się ThinkPady. Pod marką tą sprzedawane są jednak także tablety biznesowe. Dużo łatwiej usłyszeć coś na temat tych produkowanych przez Samsung, Apple, lub pochodzących od firmy Dell z serii Venue. Tabletom produkowanym przez Lenovo warto jednak się przyjrzeć. Zwłaszcza, że ThinkPad w nazwie zobowiązuje.

Co można dostać od Lenovo

Firmę Lenovo kojarzymy zwłaszcza z laptopami, z których największą estymą cieszą się ThinkPady

fot. lenovo.com

W ofercie tabletów biznesowych ThinkPad są bardzo różne urządzenia. Malutki, 8 calowy ThinkPad 8, większy ThinkPad 10 ze świetnym wyświetlaczem, hybrydowy tablet ThinkPad Helix, seria laptopów konwertowalnych ThinkPad Yoga. Można powiedzieć, że Lenovo produkuje wszystko, co może być uznane za tablet lub jakiekolwiek zbliżone do niego urządzenie.

Dlaczego więc myśląc o tabletach dla biznesu, pomijamy tę, przecież największą w branży firmę? Przecież nietrudno sprawdzić, że ThinkPady wśród tabletów swobodnie mogą rywalizować z tabletami innych producentów. Są eleganckie, mają dobre wyświetlacze i są bardzo dobrze wykonane. Na uwagę zasługują zwłaszcza urządzenia konwerowalne z tej serii. Trudno o lepiej wyglądającego laptopa konwertowalnego niż Lenovo Yoga 3 Pro. To samo dotyczy tabletów hybrydowych i ThinkPad Helix.

Czemu tablety ThinkPad nie budzą takiego zachwytu jak te produkowane przez inne firmy? Wymagania użytkowników są bardzo wysokie i w dodatku nieraz bardzo subiektywne. Tablety trudno porównywać ze sobą. Z pewnością jednak takie modele jak Lenovo ThinkPad Yoga Tablet 2 Pro powinny spełnić oczekiwania większości nabywców.