Nie tylko ThinkPady – tanie laptopy Lenovo

Marka ThinkPad kojarzy się z wysoką jakością i faktycznie należą do niej dość drogie, prestiżowe laptopy. Jednocześnie samo Lenovo jest producentem masowym, oferującym mnóstwo tanich notebooków. Czy można znaleźć modele znajdujące się gdzieś pośrodku? Dość dobre dla odbiorcy profesjonalnego, ale nie tak drogie? Okazuje się, że jest to możliwe. 

Prawie biznesowe – laptopy Lenovo E

Marka ThinkPad kojarzy się z wysoką jakością i faktycznie należą do niej dość drogie, prestiżowe laptopy

fot. lenovo.com

Ponieważ są również ThinkPady E (Edge), łatwo popełnić błąd. Nie będzie on jednak duży. Laptopy Lenovo E różnią się od nich raczej brakiem znaczku ThinkPad niż podzespołami w jakie są wyposażane. Bez problemu można je skonfigurować z procesorem Intel Core i5/i7 (https://www.extremetech.com/computing/210703-intel-core-i5-vs-core-i7-which-processor-should-you-buy) i matrycą Full HD. Są też całkiem nieźle wykonane i przypominają designem starsze wersje ThinkPadów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza mniejszy model, 13-calowy Lenovo E31. Dałoby się znaleźć kilka laptopów należących do serii biznesowych, które są od niego zarówno słabsze, jak i droższe.

Wydajność za przyzwoitą cenę – laptopy Lenovo B

Odświeżona seria B dostała lepsze procesory, możliwość wyposażenia w matryce Full HD i kilka innych usprawnień. Nie są to oczywiście laptopy z górnej półki i ich jakość wykonania pozostawia pewne pole do narzekania. Lenovo nie udaje, że jest inaczej, zaliczając je w poczet tanich laptopów do codziennego użytku. Poświęcając jednak chwilę na wybranie odpowiedniej konfiguracji, można uzyskać dużą wydajność za nieduże pieniądze. To sprawia, że laptopy Lenovo B bardzo dobrze nadają się do wyposażenia miejsc pracy, dla studentów i początkujących przedsiębiorców.

Laptopy rozrywkowe – Lenovo Z i Y

Lenovo Y można uznać za serię gamingową, choć raczej nie odnoszącą takich triumfów jak maszyny dla graczy Asus czy MSI. Jeśli jednak oceniać jedynie wydajność i cenę, nie zaś design, może się okazać, że należące do niej laptopy są więcej niż dobre. Podobnie jest z nieco słabszą i tańszą serią Z. Na Lenovo można grać i oglądać filmy w dobrej rozdzielczości.