Lenovo dla biznesu – szeroka oferta od jednego producenta

Komputery mobilne to nieodzowny atrybut współczesnego biznesmena, choć w niejednym gospodarstwie domowym też skutecznie zastępuje komputer stacjonarny. Ma wiele przeznaczeń, w związku z tyminie parametry, dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika. Do dziś wśród wiodących producentów sprzętu komputerowego widoczny jest podział na laptopy konsumenckie i te z przeznaczeniem dla klienta biznesowego.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Komputery mobilne to nieodzowny atrybut współczesnego biznesmena, choć w niejednym gospodarstwie domowym też skutecznie zastępuje komputer stacjonarny

fot. lenovo.com

Przede wszystkim na rozmiar, obudowę, zawiasy ekranu, wydajność, rozkład klawiszy i bezpieczeństwo.

Wśród laptopów Lenovo uznaniem użytkowników cieszy się przynajmniej kilka serii: Lenovo Essentials, Lenovo ThinkPad, Lenovo ThinkPad E, Lenovo ThinkPad Helix, Lenovo ThinkPad L, Lenovo ThinkPad T, Lenovo ThinkPad W, Lenovo ThinkPad X, Lenovo ThinkPad Yoga. Dlaczego?

  • Lenovo Essential to notebook przeznaczony do wykonywania podstawowych zadań biurowych. Cena dość atrakcyjna przy jednocześnie wysokich parametrach, komforcie pracy. Wśród tej linii można spotkać laptopy B50-70 i B5400 z ekranem o przekątnej 15,6 cali i mniejsze M30-70. We wskazanych modelach cechami szczególnie cenionymi przez użytkowników biznesowych jest mobilność, dość spora wydajność i kultura pracy. Pierwsze mają dodatkowe zabezpieczenie w postaci czytnika linii papilarnych.
  • Lenovo ThinkPad to stworzony do pracy laptop o tradycyjnej konstrukcji i sprawdzonymi rozwiązaniami dla biznesu. Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna linia produktów biznesowych tej marki. Wśród tej linii na uwagę zasługuje Lenovo ThinkPad E – poręczny, przeznaczony dla segmentu SOHO (rankingi laptopów dla tego i innych segmentów można znaleźć w serwisie PCMag.com), sprawdzony w niewielkich biurach, nawet tych prowadzonych we własnych czterech kątach. Wykonany z dbałością o szczegóły, solidne i niezawodne.
  • Z kolei klienci podążający za technologicznymi nowościami powinni zastanowić się nad ciekawymi Lenovo ThinkPad Helix czyli połączeniem tabletu i laptopa. Niewielkie rozmiary, waga i wytrzymała bateria to cechy charakterystyczne Helixa, zaspokoi oczekiwania największych profesjonalistów.
  • Lenovo ThinkPad T dają zarówno prestiż jak i bardzo duży komfort pracy. Seria ta należy do najdroższych, zdecydowanie jednak jest warta swojej ceny ze względu na bardzo wysoką wydajność, wytrzymałość obudowy i  wygodę pracy.
  • Jeszcze silniejsza jest seria Lenovo ThinkPad W. Te laptopy są cięższe i znacznie mnie poręczne, mogą być jednak wykorzystane jako mobilna stacja robocza i graficzna. Do dyspozycji użytkownika są tu oddawane na prawdę duże możliwości obliczeniowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na wprowadzone niedawno na rynek serie ThinkPad W541 i ThinkPad W550s.
  • Lenovo Thinkpad Yoga nie przebije poprzednich modeli pod względem wydajności, ale za to jest od nich znacznie bardziej uniwersalny. Zwłaszcza najnowszy Yoga 3 Pro może być uznany za wygodny ultrabook o wadze tabletu.

Poszczególne rozwiązania zostały przygotowane pod kątem różnych użytkowników. Każdy znajdzie w ofercie Lenovo optymalne rozwiązanie dla siebie, pod warunkiem, że dokona wyboru i zdecyduje się co jest mu najbardziej potrzebne. Przy wyborze laptopa warto pamiętać, że rozwiązania które łączyłoby moc serii ThinkPad W z niską ceną Essentials i mobilnością Yoga jeszcze nie ma.

Wszystkie laptopy Lenovo można znaleźć w sklepie ze sprzętem komputerowym dla biznesu – kuzniewski.pl.