Lenovo ThinkPad T440p

Wiele laptopów biznesowych ma wysokiej klasy podzespoły decydujące o nieprzeciętnej wydajności czy funkcjonalności. Jest to również sprzęt wykonany z największą precyzją i starannością, by nie tylko był ergonomiczny, stylowy, ale również zapewniał odpowiednią wytrzymałość w podróży. Niemniej każdy laptop ma swój szczególny atut – również Lenovo ThinkPad T440p.

Niezależna łączność

Wiele laptopów biznesowych ma wysokiej klasy podzespoły decydujące o nieprzeciętnej wydajności czy funkcjonalności

(fot. lenovo.com)

Szczególnie ważnym, wyróżniającym go atutem jest łączność 4G i 3G i technologia NFC. Podłączanie ThinkPada T440p do sieci 4G i 3G jest proste dzięki wbudowanemu modemowi na karty SIM oraz aplikacji Access Connection firmy Lenovo. Po tym podłączeniu laptop ma dostęp do Internetu i właściciel zyskuje możliwość nieskrępowanego korzystania z globalnej sieci. W przypadku biznesmena możliwość ta pozwala na szybkie otrzymywanie informacji i podejmowanie natychmiastowych decyzji i działań. Łączność 4G i 3G uniezależniają od sieci WiFi czy telefonu lub tabletu. ThinkPad T440p staje się samodzielnym centrum zarządzania biznesem.

Technologia NFC

Drugim wspomnianym atutem jest technologia Near Field Communication (NFC), która pozwala na szybkie i bezpieczne przesyłanie danych poprzez zetknięcie ThinkPad T440p z innym urządzeniem, z którym chcemy synchronizować dane. Technologia NFC jest o tyle przydatna w biznesie, że przy wymianie danych lub synchronizacji zaoszczędza czas i nie wymaga zawiłej konfiguracji urządzeń. Stąd NFC jest atutem ThinkPad T440p.

Procesor i matryca

Stosowane ekrany (w rozdzielczościach HD+ i Full HD) stanowią gwarancję doskonałego obrazu oraz szerokiego kąta widzenia. Poza tym na standard pracy wpływa matowy ekran z powłoką antyrefleksyjną, który sprawia, że można na ekran patrzeć bez zmęczenia przez długi czas, także w warunkach dużego natężenia światła.

Wbudowane w ThinkPad T440p procesory Intel® Core™ czwartej generacji zapewniają dużą wydajność, zaś wbudowane funkcje zabezpieczeń chronią dane użytkownika przed nieuprawnionym dostępem lub kradzieżą.

Wreszcie na koniec trzeba dodać, że – jak wszystkie ultrabooki tej generacji – również ThinkPady T440p posiadają wyjątkowo wytrzymałą, spełniającą specyfikację wymagań wojskowych w zakresie wytrzymałości konstrukcję – pokrywa z włókien węglowych i lekki spód ze stopu magnezu.