Firma Lenovo zdobyła dwie nagrody za wzornictwo Red Dot „Najlepsze z najlepszych”

8 kwietnia 2014r. RESEARCH TRIANGLE PARK, Karolina Północna, USA — 2 kwietnia 2014 r.: Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) poinformowała dziś o zdobyciu przez nowy Ultrabook ThinkPad X1 Carbon i monitor panoramiczny ThinkVision LT2934z prestiżowych nagród za wzornictwo przemysłowe Red Dot „Najlepsze z najlepszych” 2014. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane na jednym z największych konkursów wzorniczych na świecie. Firmę Lenovo wyróżniono także nagrodami za wzornictwo tabletu ThinkPad 8 i osłony Quickshot Cover, futerału ThinkPad Ultra Messenger oraz monitora dotykowego ThinkVision LT1423p.

Ubiegły rok również okazał się pomyślny dla Lenovo — firma otrzymała nagrodę Zespół Wzorniczy Roku Red Dot 2013. Red Dot to prestiżowy, międzynarodowy konkurs wzorniczy organizowany w Essen w Niemczech. Upragnioną nagrodę, która ma status ogólnoświatowego certyfikatu doskonałości wzorniczej, otrzymują wyłącznie najlepsze produkty. Nagrodzone produkty wybrano spośród około 5000 prac nadesłanych przez projektantów, architektów i producentów z 53 krajów. Oceniała je międzynarodowa komisja 40 sędziów, specjalizujących się w różnych dziedzinach wzornictwa przemysłowego. Zwycięskie produkty będzie można oglądać na wystawie w Muzeum Wzornictwa Red Dot w Essen, w drukowanym katalogu z wystawy, a także na multimedialnej wystawie w Internecie.

Nagroda Najlepsze z najlepszych Red Dot to zaszczyt i dowód nieustannych starań naszego zespołu, by oferować klientom na całym świecie naprawdę inspirujące wzory i produkty” — powiedział David Hill, wiceprezes ds. wzornictwa i funkcji marki Think firmy Lenovo. „ThinkPad X1 Carbon i ThinkVision LT2934z to eleganckie i poręczne urządzenia, rozwijające słynną stylistykę marki Think. Pierwszy z nich wyróżnia się ultralekką konstrukcją do mobilnej pracy, a drugi wyświetla zachwycający obraz”.

Zdobywca nagrody „Najlepsze na CES 2014” ThinkPad X1 Carbon ma wytrzymałą konstrukcję z włókna węglowego oraz liczne innowacyjne funkcje:
klawiaturę adaptacyjną, która zmienia klawisze funkcyjne odpowiednio do aplikacji,
funkcje sterowania głosem i gestami, zapewniające swobodę w korzystaniu z komputera,
imponujący wyświetlacz ColorBurst Display prezentujący jasny i wyraźny obraz.
ThinkVision LT2934z z panoramicznym ekranem 2560×1080 zapewnia użytkownikom niezwykłe wrażenia wizualne. Zawiera też najwyższej klasy rozwiązanie VoIP i umożliwia sprawne przełączanie między dwoma podłączonymi komputerami.

Nagrody zostaną przekazane Lenovo podczas uroczystej gali 7 lipca 2014 r. w Essen.

Źródło informacji: http://lenovo.pressium.pl/firma-lenovo-zdobyla-dwie-nagrody-za-wzornictwo-red-dot-najlepsze-z-najlepszych