Lenovo ThinkPad L440 – solidny laptop do pracy

Seria L laptopów Lenovo ThinkPad to propozycja dla wymagających użytkowników biurowych oraz biznesowych. To notebooki średniej klasy, bez ambicji do uchodzenia za sprzęt z półki premium, ale sama przynależność do rodziny ThinkPad oznacza, że nie mamy tu do czynienia z przeciętnym, tanim notebookiem o minimalnych osiągach potrzebnych w pracy.

L440 to laptop o przekątnej ekranu 14,1 cala, czyli mniej niż 15,6 cala obecne w laptopach uniwersalnych. Dzięki takim rozmiarom może być używany zarówno w biurze, w zadaniach stacjonarnych, jak i w podróży, w zadaniach mobilnych.

Lenovo ThinkPad L440 - cena i opinie

Lenovo ThinkPad L440 – cena i opinie

 

 

 

 

 

 

 

 

Co znajdziemy w laptopach L440? Przyzwoite procesory Intel i3 oraz Intel i5 o mocy wystarczającej do obsługi większości mniej i bardziej zaawansowanych zadań w aplikacjach biurowych czy w internecie. Niektóre konfiguracje są wyposażone w matryce HD+, w innych będziemy musieli się zadowolić ekranem w rozdzielczości HD.

Większość modeli ThinkPad z roczników 2013-2014 są wyposażone w dyski SSD lub hybrydy SSD i HDD. Jest to efektem stopniowego tanienia technologii Solid State Drive. Dla właścicieli sprzętu oznacza to szybszy dostęp do danych i ich większe bezpieczeństwo – jak znalazł w pracach biurowych.

Tutaj można kupić laptopy Lenovo ThinkPad L440 w różnych konfiguracjach.

L440 występuje w wersji ze zintegrowaną kartą graficzną Intel HD oraz dedykowaną kartą nVidia GeForce. Jeśli kupujemy go głównie jako sprzęt do biura, a nie rozrywki, prawdopodobnie nie będziemy musieli inwestować w „dedyka”. Jest to jednak kwestia osobista.

Jak wszystkie biznesowe modele ThinkPad, L440 ma matową matrycę, na której w słoneczny dzień nie znajdziemy refleksów świetlnych. To standard w tej klasie sprzętu. Z innych ważnych rozwiązań ergonomicznych, warto zwrócić uwagę na świetną klawiaturę wyspową z dużym skokiem. Na tym naprawdę dobrze się pracuje.

Jaka jest cena i opinie o ThinkPad L440? W najprostszych konfiguracjach (i3, Intel HD, matryca HD) zapłacimy za niego ok. 3 tysiące złotych, w niektórych przypadkach da się nawet zejść poniżej tej granicy. Jeśli chodzi o opinie, L440 jest następcą bardzo lubianego i popularnego w firmach i instytucjach L430. Jest odświeżony wizualnie i konstrukcyjnie, ale zachowuje charakter poprzednika.

Tutaj obszerna recenzja laptopa ThinkPad L440.