Jak dobrać system operacyjny?
Każdy kto posiada chociaż minimalną wiedzę na temat funkcjonowania komputera doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest system operacyjny. To właściwie najważniejszy program, dzięki któremu możliwe jest prawidłowe działanie całości. Jaki wpływ mają podzespoły na system operacyjny? W jaki sposób wybrać prawidłowy system operacyjny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Jaki wpływ na system operacyjny mają podzespoły?
Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że system operacyjny to program, który jak każdy inny posiada minimalne wymagania sprzętowe, które muszą być spełnione, aby możliwe było zainstalowanie go. Jeśli zdecydujemy się na to, aby zainstalować najnowsze oprogramowanie w starszych modelach, wówczas całość nie będzie działała stabilnie, a przecież tego chcemy unikać. Podobnie jest w przeciwnym wypadku, czyli jeśli najnowszy sprzęt wyposażony będzie w starszy system. Wówczas nie jesteśmy w stanie wykrzesać maksymalnej wydajności urządzenia.
W jaki sposób wybrać system operacyjny?
Wybierając system operacyjny dla własnego urządzenia musimy wziąć przede wszystkim własne parametry. Jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że jesteśmy posiadaczami modelu Lenovo ThinkBook 14 G2 ze sklepu internetowego kuzniewski.pl. Gdy zwrócimy uwagę na jego specyfikację sprzętową, zauważymy procesor AMD Ryzen 5 4500U (więcej: https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-4500u) kartę graficzną AMD Radeon Vega 6, pamięć RAM 8 gigabajtów, a także dysk twardy typu SSD o pojemności 256 gigabajtów. Osoby, które mają dość dużą wiedzę na temat podzespołów z pewnością stwierdzą, że jest to bardzo wydajny zestaw. Dlatego też w tym przypadku zalecany jest najnowszy system operacyjny Windows 10 Pro. Starsze wersje nie wykorzystają maksymalnego potencjału urządzenia, dlatego też nie powinniśmy ich instalować.
Biznes zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com