Lenovo Z51-70 – wygląda nieźle, ale czy jest dobry?
15-calowy biurowy notebook Lenovo Z51-70 wygląda trochę zbyt elegancko jak na swoją kategorię cenową. Jego plastikowo-aluminiowa obudowa zdaje się bardziej pasować do laptopa klasyfikowanego na granicy klasy biznesowej. Chociażby to sprawia, że warto przyjrzeć się temu modelowi bliżej.
Standardowe rozwiązania
Lenovo Z51-70 to duży laptop ważący 2,3 kg. Jest przeznaczony do zastosowań biurowych i trudno od niego wymagać mobilności. Ma natomiast dość miejsca na rzadziej już używane, choć wciąż niekiedy przydatne rozwiązania, takie jak: napęd optyczny, dodatkowa karta graficzna AMD, czy port VGA. Jego serce stanowią klasyczne już podzespoły. Procesor Intel Core i5 piątej generacji, wraz z 8 lub 16 GB RAM i wspomnianą kartą Radeon R9 M375 dają mu całkiem rozsądną wydajność. Można też nieco obniżyć konfigurację i wraz z nią cenę notebooka. Zgodnie z obowiązującym standardem Lenovo Z51-70 wyposażono w matrycę o rozdzielczości Full HD. Jest to dość dobry wyświetlacz, lecz należący do typu TN, czyli mający wąskie kąty widzenia i nie najlepsze odwzorowanie kolorów. Nie powinno to jednak przeszkadzać, ani w standardowej pracy, ani podczas wykorzystania laptopa do celów rozrywkowych.
Nie zawsze trafione rozwiązania
Napęd optyczny i wylot powietrza umieszczone są w tylnej części obudowy, co zmusiło projektantów do upchnięcia wszystkich złączy dość blisko siebie, w przedniej części boków obudowy. Okazjonalnie może to przeszkadzać. Nierewelacyjna jest też klawiatura Lenovo Z51-70, która mimo, że ma ergonomiczny układ klawiszy i podświetlenie, to ugina się na środku i przez to nie zawsze daje dobrą odpowiedź przy pisaniu bezwzrokowym.
Komu przyda się Lenovo Z51-70?
Zaletami są tu wygląd i wydajność, wadami zaś niezbyt wysoki komfort pracy. Lenovo Z51-70 jest niezłym wyborem dla studenta, który używa go zarówno do gier, oglądania filmów jak i pisania (http://lab-kuzniewski.pl/lenovo-yoga-i-ideapad-z-laptopy-multimedialne/). Lenovo ma kilka bardziej udanych modeli, ale ten nie jest zły, zwłaszcza że cena podstawowej konfiguracji jest raczej niska.