ThinkPady

Niedawno rodzina Lenovo ThinkPad obchodziła dwudziestolecie swojego istnienia. To dużo, jak na serię laptopów, a przecież nic nie zapowiada, żeby ThinkPady miały zniknąć.

Recenzja jednej z najnowszych stacji roboczych Lenovo ThinkPad.

Pierwszy ThinkPad powstał w 1992 roku – koncepcję tej rodziny stworzyła wielka firma z branży informatycznej IBM, która była właścicielem oraz wykonawcą marki do 2005. Wtedy do gry weszło chińskie Lenovo, które przejęło hardware’owe ramię IBM. Rodzina ThinkPad wciąż istnieje, niedawno obchodziła dwudziestolecie pierwszego modelu.

Przeczytaj więcej o historii rodziny ThinkPad

Co wyróżnia wygląd laptopów ThinkPad? Czarna plastikowa obudowa, czerwony trackpoint pośrodku klawiatury, dioda ułatwiająca pracę w ciemności, w droższych modelach czytnik linii papilarnych, wbudowany moduł TPM.

Przeczytaj więcej o charakterystycznym wzronictwie laptopów ThinkPad.

Jakie są najpopularniejsze modele w historii marki?

Nie ma niestety dokładnych statystyk, które pomogłyby odpowiedzieć na to pytanie, ale warto zajrzeć do Wikipedii.

Gdzie kupić laptop Lenovo? Możliwości jest kilka – najlepiej jednak korzystać ze sprawdzonych źródeł dystrybucji. Niestety nie każdy sklep z notebookami z nich korzysta. Jest to szczególnie ważne w kontekście serwisowania i ewentualnych żądań gwarancyjnych. Nawet znane z trwałości i jakości notebooki Lenovo ThinkPad nie są zupełnie bezawaryjne.

Laptopy Lenovo ThinkPad

Laptopy Lenovo ThinkPad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website


cztery × = 12

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>