Najpopularniejsze modele

Laptopy ThinkPad mają swoich zagorzałych fanów, którzy od lat kupują tylko notebooki z tej rodziny. Wiele modeli, które cieszyły się olbrzymią popularnością, oraz stanowią absolutny fundament całego projektu, wyszły już z użycia. Chodzi o takie klasyczne modele jak ThinkPad 235, ThinkPad 240, serie 300, 400, 500, 800 i wiele innych. Nie są już ani sprzedawane, ani produkowane. Stanowią jednak inspirację dla projektantów oraz punkt odniesienia dla klientów, którzy często oczekują od marki Lenovo przede wszystkim kontynuacji, a nie rewolucji, jeśli chodzi o modele ThinkPad.

Co jest w tej chwili na topie jeśli chodzi o ThinkPady? Warto zwrócić uwagę na to, że mniej więcej co pół roku Lenovo odświeża rodziny swoich notebooków, więc za chwilę zobaczymy pewnie ulepszenia w kwestii wydajności czy pojemności dysku, ale na dzień dzisiejszy tak prezentuje się czołówka najlepiej sprzedających się oraz ocenianych laptopów z rodziny ThinkPad:

1. Lenovo ThinkPad T440

To 14 calowe, mobilne notebooki o solidnej konstrukcji, stworzone dla profesjonalistów oczekujących wydajności oraz funkcjonalności. Droższe modele mają ekrany z rozdzielczością HD+

2. Lenovo ThinkPad T540p

Stworzony z najbardziej wytrzymałych materiałów i przeznaczony do wymagającej pracy w różnych warunkach, ten laptop ma 15,6″ ekran i sprawdzi się zarówno jako komputer biurowy, jak i komputer mobilny. Niektóre modele mają 9 komorową baterię, dzięki której praca na tym laptopie ThinkPad będzie jeszcze dłuższa i skuteczniejsza.

3. Lenovo ThinkPad X240

Idealna maszyna do działań mobilnych, np. pracy w terenie czy podczas wyjazdów służbowych. Niewielki rozmiar matrycy (12,5″) nie zmienia jednak faktu, że jest to maszyna do intensywnej pracy. Niektóre modele oferują funkcję tablet PC. X240 to bardzo pożądana seria w kręgach biznesowych.

4. Lenovo ThinkPad W540

To modele o najwyższej wydajności oraz rozmiarach, które umożliwiają łączenie funkcji biurowych oraz mobilnych. Bardzo dobry wybór, jeśli chcemy korzystać z laptopa w połączeniu ze stacją dokującą. Jest to typowy komputer z klasy mobilnych stacji roboczych.

5. Lenovo ThinkPad L540

Trochę niższe ceny niż przy seriach T, X czy W, ale wciąż ta sama solidność oraz przemyślane rozwiązania, które cechują wszystkie maszyny Lenovo ThinkPad. Dla klientów budżetowych, ale wciąż oczekujących wysokiej klasy rozwiązań oraz niezawodności, szczególnie cenionej w środowiskach biznesowych.

Warto również zwrócić uwagę na laptopy X1, szczególnie model Carbon, który wyróżnia się niebywałą wydajnością oraz ponaddźwiękowymi parametrami – dla najbardziej wymagających użytkowników.

Tutaj oficjalna strona Lenovo w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website


− jeden = 3

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>