Jeden z czołowych producentów laptopów na świecie

Wśród bardzo wielu producentów laptopów można wyróżnić takich, którzy na rynku są obecni od bardzo długiego czasu i którzy sporo w tej branży namieszali. Często stało się to za sprawą doskonałych produktów tworzonych przez te firmy. Produktów, które od razu stały się symbolem tego jak powinny być tworzone tego typu urządzenia. Dzięki takim firmom rynek laptopów stale się rozwijał i konkurenci mieli do czego dążyć, tworząc swoje produkty. Jedną z takich firm jest Lenovo. Ten producent komputerów sławę zyskał głównie za sprawą serii ThinkPad.

Wśród bardzo wielu producentów laptopów można wyróżnić takich, którzy na rynku są obecni od bardzo długiego czasu i którzy sporo w tej branży namieszali

fot. lenovo.com

Ta niepozorna seria komputerów biznesowych okazała się strzałem w dziesiątkę. Przedsiębiorcy oraz profesjonaliści wręcz pokochali te urządzenia. Były one szybkie, wytrzymałe i posiadały wiele udogodnień dla osób, które wykorzystują laptopy do pracy. Lenovo nie poprzestało zatem na laurach i stale ulepszało swoje produkty. Najnowsze ThinkPady to ogromny powiew świeżości, ale i zaimplementowanie pewnych rozwiązań z poprzednich generacji, w których użytkownicy niektóre elementy pokochali. Zrezygnowanie z nich mogłoby być zatem strzałem w stopę. Notebooki Lenovo to jednak nie tylko seria ThinkPad. To również wiele innych urządzeń, które mimo mniejsze popularności również są bardzo solidne i czerpią wiele rozwiązań z flagowych produktów firmy.

Propozycja dla graczy

Seria Lenovo Y dedykowana jest bardzo wymagającym graczom komputerowym. Osobom, które nade wszystko cenią sobie płynność rozgrywki i możliwość rozegrania jej w dosłownie każdych warunkach. Firma Lenovo dała im taką możliwość i w ramach serii Y, przygotowała wiele ciekawych propozycji dla nich. Dostępne są w niej notebooki 15 oraz 17 calowe. Każde z nich zbudowane jest oczywiście na najwydajniejszych podzespołach jakie dostępne są na rynku. Dzięki temu korzystanie z tych sprzętów jest bardzo wygodne i nie pozostawia niczego do życzeniach. Montowane procesory to Intel Core i5 oraz Core i7. Dane gromadzone są na dyskach SSD bądź M.2. Wszystko wspomagane jest oczywiście przez bardzo wydajną kartę graficzną. Najwydajniejsze urządzenia z tej serii bez problemu radzą sobie nawet z najnowszymi tytułami na najwyższych ustawieniach graficznych.

Propozycje multimedialne

W ofercie tak dużego producenta nie mogło również zabraknąć typowo multimedialnych urządzeń. Seria IdeaPad kierowana jest do osób, które komputera używają głównie do przeglądania internetu oraz programów biurowych. Komputery te poradzą sobie z nimi bez żadnego problemu. Jak przystało na urządzenia multimedialne są one w porównaniu z serią Y oraz topowymi modelami z serii ThinkPad bardzo tanie. Nie jest konieczne oszczędzanie przez długi czas, aby zakupić tego typu urządzenie dla siebie.

Podsumowanie

Łatwo zatem zauważyć, że firma Lenovo to już nie tylko sprzęt dla biznesu. To również bardzo interesujące urządzenia przeznaczone dla osób, które cenią sobie rozrywkę. Dla osób, które komputer traktują jako narzędzie do dostarczenia sobie rozrywki. Tacy klienci bez problemu znajdą odpowiednie dla siebie produkty w ofercie firmy Lenovo.