Lenovo ThinkPad X13

Laptopy stały się jednymi z najważniejszych urządzeń do pracy, które wykorzystywane są na co dzień zarówno przez przedsiębiorców, jak i pracowników biurowych. Nic dziwnego gdy weźmiemy pod uwagę szerokie możliwości sprzętu. Jednak istotną kwestię stanowi sam dobór urządzenia, który powinien być dokładnie przemyślany. Na jakie więc aspekty warto zwrócić szczególną uwagę?

Wydajność oraz użytkowość

Laptopy stały się jednymi z najważniejszych urządzeń do pracy, które wykorzystywane są na co dzień zarówno przez przedsiębiorców, jak i pracowników biurowychWybór laptopa można wstępnie podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich jest wybór urządzenia pod kątem wydajności. Wiąże się to więc z możliwościami technicznymi laptopami, co przekłada się z kolei na efektywność pracy oraz samą jakość działania sprzętu. W tej kwestii najwięcej uwagi należy poświęcić podzespołom, które to mają kluczowe znaczenie w tym temacie.

Procesor oraz pamięć operacyjna RAM to zdecydowanie dwa najważniejsze komponenty, na których nie można oszczędzać. Jeśli chodzi o procesory to tutaj ważna jest ilość dostępnych rdzeni, wątków oraz taktowania zegara. Te trzy parametry stanowią dobry punkt odniesienia, który pomoże wybrać konkretny model. Za minimum na dziś dzień uważa się modele posiadające cztery rdzenie, których taktowania będą na poziomie 3-4 GHz.

Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM to przy doborze istotna jest przede wszystkim jej zainstalowana ilość oraz rodzaj. Najnowsze modele DDR4 są najwydajniejsze, ale jednocześnie droższe od modeli DDR3, które w dalszym ciągu dobrze się spisują.

Warto kilka słów wspomnieć także o elementach użytkowych. Tutaj jest to już kwestia spersonalizowana. Na uwagę zasługuje między innymi czas pracy pracy na baterii, rodzaj matrycy, obsługiwana rozdzielczość, wygoda klawiatura czy system chłodzenia.

Model godny uwagi

Modelem, który idealnie wpisuje się w powyższy schemat jest Lenovo ThinkPad X13 (https://www.kuzniewski.pl/), który może pochwalić się procesorami z serii Intel Core i5 bądź i7 10. generacji z rodziny Comet Lake. Dodatkowym atutem jest dostęp do maksymalnie 32 GB pamięci RAM co w połączeniu pozwala uzyskać zadowalającą wydajność.

Kalendarz zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com