ThinkPad E540 – godny następca popularnego ThinkPad Edge 531

ThinkPad Edge 531 to jeden z najpopularniejszych notebooków biznesowych ostatnich kilku lat. Jego sukces należy przypisać uniwersalnej konstrukcji, dużej liczbie możliwych konfiguracji oraz przystępnej cenie. Lenovo odświeżył niedawno swojego bestsellera w nowym wcieleniu. Oprócz zmian konstrukcyjnych zdecydował się także na zmiany w nazewnictwie. Cała podrodzina Edge została zastąpiona znakiem E i tym sposobem powinniśmy mówić o Lenovo ThinkPad E540, a nie Lenovo ThinkPad Edge 540.

Opinie o Lenovo ThinkPad E540 są pochlebne

Opinie o Lenovo ThinkPad E540 są pochlebne

Tak czy inaczej – to tylko zmiany na poziomie komunikacji marketingowej, być może spowodowane organizacją produktów wewnątrz Lenovo. Jednak to, co będzie interesować klientów najbardziej, to parametry i osiągi sprzętu. Tutaj pełna recenzja.

Jak wypada pod tym względem następca Lenovo ThinkPad Edge E531? Bardzo interesująco. Jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd, Lenovo zadbał o odświeżenie wzornictwa i dodatnie praktycznych, nowoczesnych ulepszeń. Edge E540 to przyjemna dla oka, czarna maszyna o przekątnej ekranu 15,6 cala i matowej matrycy.

Podobnie jak poprzednik E540 występuje w dużej liczbie bardzo różnych konfiguracji, włącznie z naprawdę mocnymi wersjami z czterordzeniowym procesorem i dedykowaną grafiką. Znajdzie się więc coś dla graczy, miłośników multimediów czy mniej wymagających grafików i projektantów. W mniej zaawansowanych wersjach E540 zamienia się w maszynę do pracy biurowej, z tekstem, danymi lub internetem.

Duży wybór różnych konfiguracji Lenovo E540 znajdziemy w sklepie kuzniewski.pl

Czy E540 dorasta do standardu swojego poprzednika? Jakie są opinie o tym modelu? W większości naprawdę pozytywne. Na plus trzeba mu zapisać bardzo korzystny stosunek ceny do jakości i funkcjonalności. Pozytywnie należy ocenić też jakość wykonania. To maszyna do pracy na dłużej. Dzięki wielu dostępnym konfiguracjom możne przypaść do gustu szerokiego grona użytkowników.