Lenovo ThinkPad T440p – opinie o klasycznym laptopie do pracy

Lenovo zdecydowało się wprowadzić na rynek aż trzy modele z oznaczeniem T440 – są to T440s, T440p oraz T440. Spośród tych trzech nowych maszyn to właśnie model T440p jest następcą popularnego i wyjątkowo solidnego T430.


Bardzo ważnym punktem wspólnym między T440p i jego poprzednikiem jest standardowy procesor. Pozostałe dwa modele (T440s oraz T440) wyposażone zostały w procesory niskonapięciowe. Dzięki temu T440s charakteryzuje się podwyższoną wydajnością ogólną i graficzną. To dobra propozycja dla osób wykonujących na mobilnym sprzęcie wymagające zadania, np. obliczenia czy obciążające procesor projekty.

T440p - wydajny laptop do wymagających zadań

T440p – wydajny laptop do wymagających zadań

T440p jest również większy i cięższy od dwóch pokrewnych modeli. T440s można zakwalifikować do kategorii ultrabooki, z naciskiem na użycie w profesjonalnym środowisku. T440 to bardziej uniwersalne rozwiązanie, ale wciąż bez napędu optycznego. T440p jest większy, ale pod względem funkcjonalności (napęd optyczny, złącza) nie musi chodzić na żadne kompromisy. Jeśli szukamy ultra funkcjonalnej, wydajnej czternastki (przekątna ekranu 14 cali) – T440p to właściwy wybór.

Tutaj pełna recenzja tego modelu. T440p można kupić w tym sklepie internetowym w różnych konfiguracjach i w dobrych cenach.

Zaletą T440p jest wysokiej klasy wyświetlacz Flaxview, a w większości konfiguracji znajdziemy rozdzielczość Full HD oraz technologię IPS. Gwarantuje to wysoki kontrast, głęboką czerń oraz wyjątkowo szerokie kąty widzenia. Dla przypomnienia – wszystkie modele T440 mają przekątną ekranu 14 cali.

Profesjonalni użytkownicy będą również zadowoleni z jakości klawiatury wyspowej. Wyraźny skok oraz precyzyjne rozmieszenie klawiszy zapewni komfort pracy. Dla osób pracujących w nocy przydatne będzie podświetlenie klawiszy.

Lenovo postanowiło również nieznacznie odświeżyć estetykę T440p – jest tu trochę więcej opływowych kształtów, a czerń zastąpił grafit łączony z kolorem popielatym. Efekt jest zaskakująco pozytywny, nawet dla zwolenników konserwatywnego podejścia Lenovo do wzornictwa ThinkPada.