Małe firmy, startupy czy też średnie przedsiębiorstwa, coraz częściej decydują się na zakup stacjonarnego sprzętu do swojego biura. Uwarunkowane jest to przede wszystkim oszczędnościami, większą wydajnością za niższą cenę i brakiem potrzeby wynoszenia sprzętu poza teren biura. Marka Lenovo w swojej ofercie poza laptopami, posiada również sprzęt stacjonarny sprawdzający się w tego typu zastosowaniach. Popularnym modelem w przystępnej ofercie jest Lenovo V530-15ARR – komputer typu tower z wydajnymi podzespołami.
Podzespoły AMD idealne do pracy i biznesu
Komputer Tower Lenovo V530-15ARR jako sprzęt przeznaczony do biznesu, wyposażony został w procesor i układ graficzny od firmy AMD. Jest to rozwiązanie idealne do wszelkiego rodzaju biur, szkół i miejsc, gdzie najistotniejszy jest stosunek wydajność – cena. W Lenovo V530 znajdziemy także mnóstwo funkcji istotnych w pracy menadżera, którego dane są szczególnie narażone na kradzież i zawirusowanie. Jako maszyna stacjonarna typu tower wyposażona w szybkie podzespoły i mnóstwo przyszłościowych portów, w pracy biurowej będzie służyć przez długie lata bez potrzeby wymieniania komponentów. V530 Tower jest nie tylko wydajny, ale i energooszczędny – posiada certyfikaty Energy Star 7.0, Greenguard, Epeat Silver, REACH, WEEE i RoHS.
Na płycie głównej V530 znajdziemy następujące komponenty:
- Procesor AMD Ryzen 5-2400G,
- Grafikę Nvidia GT730 1/2 GB GDDR3 oraz zintegrowaną Intel Graphics,
- Pamięć operacyjną do 32 GB DDR4 2666 MHz z opcjonalną obsługą Intel Optane,
- Pamięć masową dysk SSD od 128 do 256 GB lub HDD 500 – 1000 GB.
Bezpieczeństwo priorytetem
W modelu Lenovo V530-15ARR postawiono na bezpieczeństwo i ochronę danych. Jest to niezwykle istotne w sytuacji, gdy mamy do czynienia z danymi podatnymi na manipulację, których kradzież mogłaby zakończyć się stratami finansowymi. System BIOS został zaprogramowany w taki sposób, aby możliwe było podłączenie się wyłącznie odpowiednio oznaczonymi urządzeniami peryferyjnymi (w tym USB). Dla potencjalnej osoby, która starałby się włamać przez dodanie zainfekowanego pliku, czynność taka stanie się niemożliwa. Na samo szyfrowanie pozwoli Trusted Platform Module, którego fabryczną implementację zapewnia producent. Możliwy jest także zaczep do kłódki i zastosowanie przełącznika funkcji powiadamiania o otwarciu obudowy. Całe zarządzenie jest ułatwione przez dedykowany Lenovo system Vantage.