Komputery niegdyś i dziś

Niegdyś komputer był tylko wizją szalonych wizjonerów. Później komputery były sprzętem wojskowym i naukowym – niesamowicie drogim i wysoce wyspecjalizowanym sprzętem do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń. Jeszcze później z kolei komputer był niesamowitym luksusem, rzeczą, która nobilitowała i była potężnym wyznacznikiem bardzo wysokiego statusu. A jak jest obecnie? Obecnie komputery otaczają ludzi z każdej strony. Nie są żadnym luksusem, nie są niczym dziwnym. I coraz mniej osób wyobraża sobie życie bez komputerów. Własne komputery mają już nawet kilkulatki. Sprzęt komputerowy stał się bardzo tani, a przez to – powszechny dla każdego. W dzisiejszych czasach komputer to powszechne narzędzie na każdy portfel. Oczywiście – nie każdy komputer nadaje się na każdą kieszeń, ale każdy z pewnością znajdzie półkę cenową, która jest odpowiednia właśnie dla niego.

Nie każdy komputer jest dla każdego

 

Lenovo ThinkPad T470s najlepiej sprawdza się dla celów biznesowych i cechuje się olbrzymią wręcz mobilnością i bardzo trwałą baterią, co sprawia, że jest niezwykle wygodny do korzystania z niego również poza biurem

fot. lenovo.com

Komputer komputerowi nie jest równy. I nie chodzi tutaj nawet o kwestię ceny. Ważniejsza jest kwestia zastosowań. Wiadomo, że dla gracza ważniejsze są inne komponenty i inne rodzaje komputerów niż dla na przykład grafika komputerowego. Jeszcze inny komputer będzie odpowiedni dla miłośnika filmów, a jeszcze inny dla ludzi, którzy korzystają z komputerów tylko przy wykonywaniu pracy biurowej. Dlatego w dzisiejszych czasach panuje tak ogromna różnorodność jeżeli chodzi o komputery, ich ceny i specyfikację. W końcu jeżeli coś jest do wszystkiego to tak naprawdę jest do niczego. Specjalizacja w dzisiejszych czasach naprawdę jest bardzo potrzebna. Zwłaszcza jeżeli chodzi o narzędzia pracy. Przecież to wcale nie jest tak, że każdy może korzystać z dowolnego narzędzia pracy i nie spotka go z tego tytułu nic złego ani nie spowolni to jego pracy czy nie pogorszy jej jakości w jakikolwiek sposób. Na szczęście producenci doskonale o tym wiedzą. I dlatego tworzą wyspecjalizowane komputery takie jak na przykład Lenovo ThinkPad T470sLaptop ten najlepiej sprawdza się dla celów biznesowych i cechuje się olbrzymią wręcz mobilnością i bardzo trwałą baterią, co sprawia, że jest niezwykle wygodny do korzystania z niego również poza biurem.